Vlasy jsou hned po nabarvení krásně vyživené, lesklé a plné života. Pokud chcete, aby si vaše hříva tento vzhled zachovala co nejdéle, vyzkoušejte naše tipy.

Při mytí vlasů


Po nabarvení vyčkejte několik dní, než si vlasy poprvé umyjete, ideální je doba alespoň 72 hodin, ale čím déle, tím větší možnost bude mít barva se ve vlasech usadit. Co se týká samotných produktů, používejte péči určenou pro barvené vlasy, která neobsahuje sulfáty. Tyto látky jsou dobré k důkladnému čištění vlasů a vlasové pokožky, ale barva se z vlasů díky nim rychleji vymývá. Vlasy oplachujte vlažnou nebo studenou vodou, horká voda zanechává otevřenou vlasovou kutikulu, což také vede k intenzivnějšímu vymývání barvy.

Při stylingu


Pokud si chcete uchovat zdravé vlasy a zářivou barvu, po umytí je nechte co nejdéle usychat přirozeně, až když jsou téměř suché, je dosušte a uhlaďte pomocí fénu. Před použitím fénu nebo jakýchkoliv dalších pomocníků pracujících s horkem vždy nanášejte ochrannou péči, ať už v podobě spreje nebo mléka.

Speciální péče


O zdraví vašich vlasů nezapomínejte pečovat pravidelně. Jednou týdně jim dopřejte hloubkově vyživující masku a chraňte je před nepříznivými vnějšími vlivy jako je ostré sluneční záření nebo třeba chlorovaná voda v bazénu. Vlasy byste neměla barvit příliš často, proto dbejte na výběr správné barvy, která vám dodá požadovaný odstín a zároveň dlouhodobou výdrž.

Pokud hledáte léty ověřenou klasiku, sáhněte po permanentních barvách na vlasy Garnier Color Naturals, které nabízejí vysoký stupeň krytí šedin. Jejich složení je obohacené o přírodní olivový olej, který proniká hluboko do struktury vlasů a při barvení je vyživuje. Závěrečná péče je obohacena o tři druhy olejů – kromě olivového ještě avokádového a karité a poskytuje vlasům ochranu i po nabarvení.

  14:23,  aktualizováno  26. března 2019 10:33