Chcete, aby vaše pleť byla stále hebká a svěží? Pak jí dopřejte víc než jen opláchnutí studenou vodou.

Kdybychom stejný čas, jaký věnujeme každodennímu líčení, věnovali také odličování, nebylo by o čem psát. Většina z nás ale odstraňováním líčidel stráví jen čas pro tuto činnost nezbytně nutný, ani o minutu víc. V?praxi to vypadá tak, že na jeden vatový tampónek naneseme odličovací mléko a setřeme vetšinu make-upu a druhým s tonikem malinko dočistíme. Přitom právě dokonalé odlíčení je cestou ke krásné pleti. Ošidíte-li ho, nemá vaše pokožka šanci se řádně zregenerovat.


Vedle make-upu, pudru a líčidel ulpí na pleti přes den také řada dalších nečistot. Dokážete si představit, že byste si ruce umyla pouze jednou za den? Na odlíčení byste neměla zapomenout, ani když se vrátíte v noci z tahu s kamarádkou nebo po prokletě dlouhé obchodní schůzce. Víte-li, že před sebou budete mít náročný den a v noci nebudete mít sílu na jakýkoliv odličovací rituál, nachystejte si k posteli alespoň odličovací ubrousky. Jinak si tento druh „údržby“ obličeje dopřávejte pouze v krizových situacích. Nechceme snižovat kvalitu ubrousků, ale několikafázové odličování prostě nenahradí. Vybírejte pečlivě

Odličovací přípravky byste měla vybírat adekvátně k druhu vaší pokožky. Máte-li mastnější pleť, hodí se pro vás čisticí gel nebo pěna. Jako nadstavbu k této očistě si můžete dopřát dvakrát týdně peeling, který pleť vyčistí více do hloubky. Po každém odlíčení použijte tonikum, které stahuje póry, to ostatně můžete používat i ráno, poté co obličej opláchnete studenou vodou. U smíšené pleti je vhodné pro začátek určit, jaký druh vlastně máte, zda normální až smíšenou, nebo smíšenou až mastnou. V prvním případě je vhodná šetrnější čisticí pěna nebo mléko, v případě druhém mycí gel a dočišťovací voda. Pokud se můžete pochlubit pletí normální, máte volné pole působnosti. Na rozdíl od jiných žen si můžete vybírat především to, co je vám příjemné a co dokáže váš obličej nádherně osvěžit.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:28