Ještě jste neudělala z večerního odličování svůj každodenní rituál? Potom se nedivte, že vám obličej okupují vrásky, rozšířené póry a vaky pod očima. Vymetení nečistot znamená pro pleť půl zdraví!

Následující scénář asi znáte. Z večírku jste se přesunula taxíkem domů a vaše ovíněné já vám káže jen rychle shodit šaty a slastně hupsnout do peřin. Že vaše brvy stráví noc v obležení řasenky a tváře se budou potit pod nánosy pudru, je poslední věc, která vás v tuto chvíli pálí. Dobře, pokud necháte pleť usnout neočištěnou párkrát do roka, odpustí vám to. Časté obcházení večerní očisty ale může tváře rozbrázdit vráskami, způsobit povadání kontur, a dokonce i záněty. Stejně jako všechny orgány vašeho těla se totiž kůže během spánku čistí a regeneruje, k čemuž potřebuje absolutní klid.Pokud usnete nalíčená, je pokožka po ránu zašedlá a rýsují se na ní póry, které byly celou noc nuceny „dýchat“ přes několik vrstev make- -upu a nečistot. Pod víčky zatěžkanými řasenkou se vám zase může rozjet i zánět spojivek. Po celonoční „make-upové“ šichtě proto kůži očistěte osvěžující pěnou a studenou vodou, která pleť prokrví a pomůže jí odplavit toxiny. Obličej potom přestříkejte pleťovým tonikem s obsahem protizánětlivého výtažku z čajovníku a naneste hydratační masku, která pleti dodá záři. Oči obložte vlažnými pytlíky černého čaje nebo tampony smočenými ve vývaru ze světlíku lékařského, který si poradí se zarudlým bělmem.Váš očistný rituál

Pravidelné odličování odstartujte očištěním očí, abyste si černé šmouhy následně nerozmazala po celém obličeji. Na víčka přiložte tampony s odličovačem (používejte ten speciální na oči, je totiž šetrnější), nechejte půl minuty působit a rozpuštěné líčidlo setřete pár tahy z řas. Pomoci si můžete i vatovými tyčinkami. Po vyprahlé pleti rozetřete prsty odličovací mléko, masírujte ji alespoň tři minuty, pak vše důkladně setřete odličovacím tamponem směrem od čela k bradě. Mastná pleť uvítá masáž pěnou a pohlazení pleťovou vodou. Někteří vizážisté nedají dopustit na klasické duo mléko plus tonikum, voda z vodovodu je podle nich totiž až příliš tvrdá... Nezapomínejte, že ani ten nejlepší noční krém s vaší kůží nezmůže nic, pokud nebude perfektně čistá!A co dál? Jednou týdně si udělejte peeling obličeje, krku a dekoltu zároveň. Vše pak opláchněte pouze vlažnou vodou – po vodě teplé se kůže stává mnohem rychleji povislou. Jednou měsíčně si dopřejte hloubkové čištění pleti. 


  8:02,  aktualizováno  31. března 2019 13:39