Raději se moc nemalujete, abyste neměla červené a podrážděné oči? Víme, co dělat, abyste byla krásná a vaše oči byly zdravé.

Nechcete nosit brýle ani se omezovat v líčení? Pokud nosíte čočky, měla byste být při výběru dekorativní kosmetiky opatrná, protože s čočkami jsou vaše oči velmi citlivé. U různých výrazných očních stínů, linek nebo řasenek hrozí, že pigmenty a částečky přípravků, které dobře nedrží, se mohou dostat do očí a podráždit je. Tady jsou naše tipy, co s tím: 

Po čem sáhnout


Dekorativní i pečující kosmetika, kterou používáte, by měla být co nejjemnější. Neměla by obsahovat alkohol, syntetické parfemace a silné konzervační látky. Vždy proto na produktu hledejte upozornění, že přípravek byl oftalmologicky testovaný nebo že je vhodný pro nositelky kontaktních čoček.

Zkuste lékárnu a přírodu


Velmi vhodné jsou v tomto případě přípravky pro citlivé oči – najdete je v lékárnách u dermokosmetických  značek, jako jsou např. Avéne nebo La Roche-Posay a další. Zkusit můžete také bio a přírodní značky, které neobsahují žádné umělé přísady, vůně ani konzervanty.

Čtěte také: Jak mít sexy oči? Zkuste oční linky!


Jak aplikovat


Při líčení buďte opatrná a malujte se až po nasazení čoček. Přípravky aplikujte jen na kůži, neměly by se vám dostat do očí ani na kontaktní čočky. Aby nedocházelo k podráždění pokožky a očí, jsou důležité produkty s neutrálním pH.Pozor na mastné složení


U dekorativních produktů, které budete používat, by mělo být složení rozpustné ve vodě, ne na olejové bázi. Pozor si dávejte hlavně na tzv. dlouhodržící a voděodolné přípravky. Ty jsou většinou založené na mastné bázi, u které by tukové složky na kontaktních čočkách mohly vytvořit mastný film.


Bude vás zajímat: Office beauty: Kosmetika, kterou používat v práciJemně se odličujte


Odlíčení očí by také mělo být také co nejjemnější. Skvělé jsou k tomu micelární vody, které snadno rozpustí řasenku, linky i stíny. Pozor ale - odličujte se vždy až po vyndání čoček z oka a oči nikdy nedřete!


  15:00,  aktualizováno  31. března 14:04