Proč nevypadat dobře i když se hýbete? Víme, jak to udělat, aby make-up vydržel i tu největší námahu!

Už dávno neplatí, že pokud se hýbete, tak byste na sobě neměla mít žádné líčidlo. Make-up pleti ani při vysokém výkonu neškodí a pokud zvolíte ten správný, vydrží opravdu hodně: pot, vodu, horko, výkon. To také vždy dokazovala i vrcholová sportovkyně, biatlonistka Gabriela Koukalová. Na náš vkus sice toto líčení měla až příliš výrazné, ale vypadala vždy skvěle i v cíli.

Jak tedy na to?


Zapomeňte na výrazné krycí make-upy a zvolte spíš jemnější BB krém. Pokud je vám přes třicet, tak pleť nejprve ošetřete anti-agingovým sérem, teprve pak aplikujte tónovaný a ochranný krém v jednom. Na léto jsou skvělé i tónovací opalovací krémy - chrání venku pleť před spálením a přitom dodají zdravou a sjednocenou barvu pleti.

Na oči volte krémové oční stíny, které tím, že mají mastný základ, tak odolají dobře veškeré vlhkosti - můžete s nimi dokonce i plavat. Pokud nemáte ráda stíny, použijte barevnou tužku na oči - opět mastný základ dobře drží. S výbornými, voděodolnými automatickými tužkami přišla letos značka Sisley. Vyzkoušely jsme, že vydrží dokonce i jemné promnutí očí, jak jsou odolné! Řasenku volte voděodolnou nebo speciální, která se smývá až teplou vodou, která má 38 stupňů.

Rty zvýrazněte tónovacím balzámem nebo přirozenou rtěnkou.

Pozor ale: co u líčení při sportování nejdůležitější? Nesahat si na obličej! Pokud vám do očí teče pot, vyřešte to čelenkou nebo kšiltovkou, pokud ho však nutně musíte odsát, ručník k obličeji pouze jemně přiložte, popřípadě k tomu použijte papírový kapesníček.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:50