S nepříjemným zarůstáním chloupků se potýká nejedna z nás. Na vině může být hned několik příčin. Nejčastěji jde o nesprávný postup při holení. Ač se zdá zbavování chloupků jako věc triviální, spousta žen jej provádí špatně. Jak se chyb vyvarovat? Vyzkoušejte tyto vychytávky.

Ve většině případů se chloupků zbavujeme během sprchování. A to je kámen úrazu číslo jedna. Holení by totiž mělo probíhat až na samotném závěru. Důvodem je teplo. Teplá voda drsné chloupky změkčuje. Ty se následně snáze holí a eliminuje se tak jejich zanícení. 

Ideální postup je, nechat tělo důkladně prohřát v horké lázni. V letních dnech to může být celkem problém, už tak nám je vedro, natož se vařit ve vodě… Přiložte alespoň na pár minut nahřátý ručník na místa, která budete depilovat. Stejný postup by měl být aplikován také v případě trhání chloupků za pomoci vosku či epilátorů.

Kosmetická vychytávka: V intimní oblasti jsou chloupky zvláště tvrdé. Jestli se u vás po holení objevují rudé pupínky, vyzkoušejte trik za pomoci vlasového kondicionéru. Ten naneste na tu část těla, kterou budete holit, nechte tři až pět minut působit, následně se pusťte do práce. Kondicionér strukturu chloupku zjemní, výsledkem bude perfektně hladká kůže bez začervenání.

Změkčete chloupky za pomoci teplé vody, zabráníte tak jejich zarůstání

Před holením se doporučuje používat peeling. Lze využít i obyčejnou kávovou sedlinu. Zrnky jemně promasírujte pokožku a spláchněte. Poté se oholte. Nezapomínejte na pěnu na holení. Tím, že se zbavíte odumřelé kůže, chloupky nebudou mít tendenci se krabatit a zarůstat. Výše zmíněna pěna na holení je stejně důležitá součást holícího rituálu jako ostrá žiletka. Předcházíte tak nepříjemným zánětům a podráždění.

Trik pro rychlejší hojení zanícených pupínků: Postižená místa potírejte jablečným octem dvakrát až čtyřikrát denně.

Nikdy se neholte bez použití holících pěn či gelů!

Co (ne)dělat po holení

  • Nikdy nepoužívejte hutný tělový krém či mléko ihned po holení. Nechte pokožku odpočinout. Když budete mít neskonalou touhu se ihned po holení namazat, zvolte regenerační a jemný kokosový olej. Vhodnou alternativou jsou i výrobky s vysokým procentem aloe vera.
  • Vyzkoušejte přípravky proti zarůstání chloupků. Maji speciální složení, které kromě pečujících látek obsahuje také alkohol. Ten drobné ranky po hojení dezinfikuje.
  • Než vyrazíme na pláž, je samozřejmostí skočit do vany a oholit se. Následně bychom ale neměly vystavovat podrážděnou pokožku slunci. Vhodnější tedy je, oholit se večer.
  • Měňte často žiletku! 
  • Nikdy, nikdy, nikdy, neholíme na sucho! To i tehdy, kdy je žiletka vybavena změkčujícími proužky!
Ilustrační snímek

Čtěte dále: Chcete mít sexy zadeček? Pak se vyhněte těmto oděvům!