Drobné plody olivovníku dokážou leccos. Hodí se nejen na zobání nebo na pizzu. Olej, který se z nich lisuje, prospívá zdraví, ale i kráse. Báječně hydratuje pokožku a pěstí vlasy. Jakými všemi způsoby můžete olivový olej využít?

Extra porce vlhkosti

Nezapomínejte, tím nejlepším pomocníkem pro krásnější vzhled je úsměv.

Složení olivového oleje se podobá našim tukovým tkáním, a proto na něj pokožka velmi dobře reaguje. 

Suché a zdrsnělé partie při jeho pravidelném používání znovu zvláční a kromě toho olivový olej posiluje rohovinovou vrstvu kůže, takže pak dokáže lépe udržet vlhkost.

TIP: 2–3 lžíce olivového oleje smíchejte se 2–3 kapkami vanilkového nebo levandulového oleje a po sprchování ho vmasírujte do ještě mírně vlhké kůže.

Pomocník př i hubnutí

hubnutí, pouták

Olivový olej má vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, což celkem překvapivě pomáhá při hubnutí! Vysoký obsah vitálních látek totiž povzbuzuje látkovou výměnu a zrychluje trávení, díky čemuž se spotřebuje více kalorií než obvykle.

Blahodárná koupel

Ukázka dekorace koupelnové stěny.

Pro velmi suchou či podrážděnou kůži je koupel s olivovým olejem opravdovým balzámem. Zbaví pokožku nepříjemného pocitu napětí, změkčí ji a pokryje ochranným filmem.

Pot je nepřítelem kůže

Pomůže pravidelná sprcha i olivový olej

TIP: Půl šálku panenského olivového oleje smíchejte se stejným množstvím smetany a směs přidejte do 35 °C teplé vody na koupání. 

V koupeli relaxujte 15 minut a po ní tělo jen jemně osušte.

Kúra pro lesk vlasů

Na roztřepené konečky pomáhají oleje, ale i cílená vlasová péče.

Také suché poškozené vlasy potěší péče s olivovým olejem, protože jim propůjčí novou sílu a hezký lesk. Zábal s olivovým olejem „zatmelí” zdrsněnou šupinatou vrstvu jednotlivých vlasů a kromě toho jim dodá vlhkost a lesk. Olej také spolehlivě zklidní podrážděnou pokožku hlavy.

TIP: 2 lžíce olivového oleje smíchejte se 2 žloutky a vetřete do vlhkých, umytých vlasů (případně i do pokožky hlavy). Po 20 minutách dobře vypláchněte.

Anti-aging maska

Přirozenost je krásná, ukažte svou pravou tvář.

V boji proti vráskám vám bude olivový olej silným spojencem, a to díky vysokému obsahu antioxidantů, jako je třeba vitamin E. 

Olivový olej pro zdraví i krásu

Vzpruha pro vlasy i pleť

Antioxidanty zachytávají tzv. volné radikály a tím zpomalují proces stárnutí. Olej zároveň uvolňuje do kůže lipidy a vlhkost, čímž vyhlazuje drobné vrásky.

TIP: Smíchejte 1 lžíci medu, 1 lžíci mouky, 1 vejce a 1 lžíci olivového oleje a směs naneste na vyčištěný obličej. Nechte asi 20 minut vstřebávat, poté zbytky masky důkladně smyjte.