Zdravé a krásné vlasy jsou snem snad každé ženy. Vlasům stejně jako pleti je potřeba se věnovat pravidelně a používat správné produkty. Různé typy vlasů vyžadují různé praktiky a metody péče o ně. Víte, co potřebují právě ty vaše?

Šampon vybírejte podle typu vlasů, podle problému, který vás trápí, nebo podle účinku, kterého chcete dosáhnout. Rychle se mastící jemné vlasy potřebují jinou péči než vlasy suché.

Potřebujete řešit dva problémy současně? Máte například zplihlé vlasy bez objemu a zároveň vás trápí lupy? Pak řešte především problém s lupy a to pomocí šamponu a kondicionéru, objem vlasů vyřešíte pomocí tužidel dodávajících objem.

Šampon a kondicionér si pořiďte od stejné značky, jen tak zajistíte správnou účinnost, protože tyto produkty jsou navrhovány tak, aby se doplňovaly.

Máte pocit, že vaše vlasy potřebují cílenou hloubkovou péči? Pak navštivte buď kvalitního kadeřníka, který vám vhodné vlasové produkty doporučí, nebo si je pořiďte ve specializovaných internetových obchodech. Kvalitní hloubkovou péči rozhodně nekoupíte v supermarketu či jiných běžně dostupných obchodech.

Abychom poskytli našim vlasům to nejlepší, měli bychom vědět, jaký typ vlasů máme a jak o ně pečovat.

Ilustrační snímek

Mastné vlasy

Vypadají zplihle, působí těžkým dojmem a špatně se upravují. Příčin může být několik, kromě genetických dispozic může být na vině stres, hormonální poruchy, horký a vlhký vzduch. Dalším důvodem může být příliš časté česání a kartáčování, pocení, ale i strava bohatá na nasycené tuky.

Na mastné vlasy zvolte jemný šampon určený pro tento typ vlasů, který nedráždí pokožku hlavy. Při mytí vlasů používejte vlažnou vodu, dodržujte pitný režim a do jídelníčku zařaďte co nejvíce čerstvých potravin.

Normální vlasy

Nejsou ani mastné ani suché, účes drží a vypadají dobře. Jsou přirozeně lesklé, pružné, nemají roztřepené konečky. Při česání a oblékání neelektrizují.

Občas jim kromě kondicionéru dopřejte hydratační masku a jásejte, že máte zdravé vlasy.

Smíšené vlasy

Jsou mastné u kořínků, ale konečky jsou suché a roztřepené. Příčinou může být špatně zvolený šampon, časté neodborné chemické ošetření vlasů i časté ondulace horkým vzduchem. Používejte výrobky speciálně určené pro smíšené vlasy. Kondicionér neaplikujte až ke kořínkům vlasů, ale od středu ke konečkům vlasů.

Suché vlasy

Vypadají matně, na dotek jsou drsné, snadno se zacuchají. Často jsou u kořínků docela silné, ale u konečků bývají slabší a třepí se. Příčiny: používání špatného šamponu, příliš častá ondulace horkým vzduchem, nesprávné použití barvy nebo trvalé ondulace, poškození způsobené sluncem nebo drsnými povětrnostními podmínkami.

Takové vlasy potřebují zvýšenou hydrataci. Pořiďte si k šamponu stejné značky hydratační masku a dodržujte dobu působení. Je-li to možné, nechte vlasy uschnout přirozeně na vzduchu bez použití horkého vzduchu.

Ilustrační fotografie

Poškozené vlasy

Vlasy dlouhodobě zatěžované častým a nekvalitním barvením nebo odbarvováním vlasů, trvalou ondulací, pobytem na slunci, v mořské nebo chlorované vodě. Ztrácí pružnost, působí matně a lámou se.

Na trhu je k dostání spousta produktů určených přímo pro poškozené vlasy. Vždyť, která z nás si vlasy nebarví, nežehlí a nenatáčí? Opět platí, pořiďte si šampon a masku přímo pro poškozené vlasy. Začněte používat šetrné barvy na vlasy, snižte frekvenci barvení. Než podstoupíte další trvalou, poraďte se s dobrým kadeřníkem. Jak poznáte dobrého? Je u něj na prvním místě zdraví vlasu, nikoliv výsledný efekt či výdělek.

Témata: kosmetika