I když by vás to možná hned nenapadlo, ruce dokážou prozradit váš věk přesněji než obličej. Věřte, že věnovat jim zvýšenou pozornost se opravdu vyplatí.

Prozradit toho můžou celkem dost: věk, typ povolání a hlavně to, jestli je o ně pečováno. Podle univerzity v Liverpoolu se prý podle rukou dá posuzovat i osobnost. 

Ženy, které mají prsteníček delší než ukazováček, se umí lépe prosadit, ale nejsou příliš komunikativní. Jestliže je prsteníček a ukazováček stejně dlouhý, značí to naopak velmi výrazné komunikační schopnosti, zároveň ovšem i obavu něco riskovat.

Není ale úplně nejpodstatnější, jakou mají prsty délku. Všichni se totiž shodnou na jednom – věnuje-li se rukám správná péče, uchovají si mladistvý vzhled o dost déle.

Jemná očista

Nechce se tomu věřit, ale i obyčejná čistá voda útočí na naše ruce a smývá z nich v pokožce obsažené zvlhčující faktory i kožní maz. Nejšetrnější je umývat si ruce nepříliš horkou vodou a krémovým tekutým mýdlem, obsahujícím ošetřující látky (například různé oleje) a také glycerin.