Trápí vás suché, popraskané rty? S našimi triky jim snadno a rychle ulevíte!

Chraňte je!


Nejvíce problémů s vysušenými rty v létě pramení z toho, že na ně nepožíváte UV ochranu. A ta by neměla být jenom když jste na pláži, ale po celé léto. Není nic jednoduššího, než si pod rtěnku nebo pod lesk aplikovat jako první vrstvu ochranný balzám. Sluneční paprsky totiž rty vysušují a také se velmi snadno můžou spálit. Velmi vhodné jsou také rtěnky, které v sobě už UV filtr mají.

Dopřejte jim masku


Pokud rtům nepomáhají klasické balzámy, je potřeba intenzivnější péče. Stejně tak, jak si na obličej aplikujte pleťovou masku, existují i masky na rty. Jsou buď ve formě krémů nebo jako jednorázová maska, napuštěná regenerační směsí. Ideální je nechat je na rtech alespoň deset minut, některé se používají přes noc. Pokud masku k dispozici nemáte, naneste na rty silnou vrstvu medu. Ten jim také uleví.

Dbejte na hydrataci


Vysušeným rtům pomáhá také pít dostatek vody, díky tomu budou lépe hydratované. Účinek ještě zvýšíte, pokud budete pravidelně vnitřně užívat kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže vodu a pomáhá v létě udržet pokožku hladkou i jemnou. I u rtů.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:48