Doba sandálků se blíží a už teď byste měla myslet na správnou péči, kterou vaše nohy potřebují. Jestli se vám do toho v zimě moc nechtělo, čeká vás teď o to víc práce. I tak to s našimi radami do léta krásně stihnete!

1. Dopřejte nohám koupel

Připravte si doma pro své nohy koupel, do které přidejte vhodné tonikum nebo koupelovou sůl. Koupelových solí je na trhu spousta: určitě si vyberte jedny z těch přírodních, ideálně v bio kvalitě. Nejčastěji obsahují soli z Mrtvého moře, které jsou známé svými léčivými účinky, ale najdete v nich i další minerální soli, třeba epsomskou, kalifornskou nebo himalájskou. Bývají navíc doplněné o aromaterapeutické esenciální oleje.

Na domácí pedikúru si stačí pořídit pár základních věcí.

2. Odstraňte odumřelé buňky

Poté, co kůže díky koupeli změkne, použijte pemzu na její vyhlazení. Snadno s ní také odstraníte kůži odumřelou nebo vysušenou. Klasická pemza je vlastně vyvřelá hornina, která je léty ověřeným, ideálním způsobem, jak pokožku nohou obrousit – není příliš drsná. Existují i různé rašple a pilníky z materiálů, jako je kukuřičná pryskyřice nebo různé přírodní minerály. Prostřídat je pak můžete s klasickým peelingem.

Skvělou vychytávkou jak hydratovat svoje vysušené nohy jsou tyto speciální ponožky z řady Macadamia Oil Extract. Cena je 72 korun.

3. Hydratujte a vyživujte

Většina z nás si zvykla používat pravidelně hydratační krém na obličej, krém na ruce a třeba i tělové mléko nebo olej. Nohy ale pořád trochu zanedbáváme. Vhodný krém nebo balzám na nohy je přitom základem správné péče. Nejlepší je aplikovat ho večer před spaním. Naneste jej v hrubé vrstvě na chodidla a nohy zabalte do igelitových pytlíků nebo teplých ponožek. Použít však můžete i speciální hydratační ponožky. 

Vyživující péče na nehtovou kůžičku s kaméliovým olejem, Sephora, 40 ml. Cena 190 korun.

4. Myslete i na nehty

Nehty na nohou jsou hodně namáhané, takže je potřeba o ně pečovat. Pravidelně, ale jemně. Pokud vám například nehet zarůstá nebo se u něj vytvoří záděra, nesnažte se to doma vší silou zachraňovat. Práci se speciálními nástroji raději přenechejte pedikérce nebo rovnou lékaři. Sama se soustřeďte na jednoduchou péči o samotné nehty i o nehtovou kůžičku, skvělý je na to třeba speciální olejíček nebo vhodný lak s vyživujícími složkami. Skvělé jsou i prodyšné laky, pod kterými se nehtům lépe dýchá.