Na příchod miminka je nutné se připravit. Nejde ovšem pouze o výbavičku, nastávající maminky by neměly opomíjet ani speciální péči navrženou pro toto “nejkrásnější” období. Podívejte se, jaká kosmetika by vám v těhotenství rozhodně neměla chybět.

Proti striím

Nevzhledné popraskání pokožky je bubákem všech nastávajících maminek. Jediné, jak se můžete pokusit striím vyhnout je pravidelné a důkladné mazání a cvičení. 

Začněte oblast ňader, bříška, zadečku a stehen promazávat ihned, jakmile se dozvíte radostnou novinu. Určitě na nic nečekejte a pořiďte si speciálně navrženou kosmetiku. Oleje či krémy aplikujte ideálně ráno a večer.

Tělový a pleťový krém "Měsíčková péče". Léčivé účinky měsíčku jsou vhodné pro těhotné ženy i malé děti, 320 Kč

Tělový a pleťový krém "Měsíčková péče". Léčivé účinky měsíčku jsou vhodné pro těhotné ženy i malé děti, 320 Kč

Babská rada: Kromě speciální péče lze na bříško použít i sádlo. Podle našich babiček jde o zaručeného pomocníka proti striím. Důkladně kůži promaže čímž eliminuje tvorbu jizviček.

Do svého těhotenského života zahrňte také jógu, která mimo jiné napomáhá pokožce k elasticitě. Zaměřit se na pružnost pokožky je nesmírně důležité, jelikož v těhotenství se vytrácí hormon gestagen, jež omezuje právě elasticitu tkáně.

Cvičení v těhotenství je nesmírně důležité!

Cvičení v těhotenství je nesmírně důležité!

Proti nevolnosti

Některé ženy mají to štěstí, že se jim klasické projevy těhotenství vyhýbají. Pokud patříte ke skupině, jež v těhotenství trpí, bojíte se kvůli častým nevolnostem jezdit hromadnou dopravou do práce, mějte po ruce zaručené pomocníky. 

Může to být tyčinka zaručující účinnou úlevu při nevolnosti různého původu, nebo lízátko, které koupíte v každé lékárně.

Inhalační tyčinka proti nevolnosti, 109 Kč

Inhalační tyčinka proti nevolnosti, 109 Kč

Pro snazší porod

Mezi nastávajícími maminkami jsou oblíbené oleje na masáž hráze. Jejich unikátní složení zlepšuje prokrvení hráze čímž zvýší její poddajnost a elasticitu. Při důkladné aplikaci se můžete těšit na rychlejší porod bez nástřihu. 

Začít s masážemi se doporučuje ideálně 2-3 měsíce před plánovaným porodem. Nemusíte se obávat chemických přísad, většina těchto produktů je v bio kvalitě.

Olej na masáž hráze, 299 Kč

Olej na masáž hráze, 299 Kč