Akné um ípotrápit nejen teenagery, ale i dospělé. Kvůli svým viditelným projevům navíc nepříjemně ovlivňuje i naši psychiku. Poradíme vám, jak s ním účinně bojovat!

Akné, odborně nazývané acne vulgaris, je jedním z nejrozšířenějších onemocnění kůže. V období puberty obtěžuje více než 85 % mladistvých, potíže s ním ale mívají i dospělí.


„Akné se projevuje formou zánětlivých pupínků, uzlin nebo puchýřků, které jsou způsobeny ucpáním vývodu mazových žláz a jejich následným zánětem. Celkový stav  zhoršuje přítomnost roztočů, kvasinek a bakterií. V tkáni pokožky pak vznikají hluboké a rozsáhlé záněty, které se jen obtížně a dlouho hojí,“ vysvětluje Denisa Jasinská z portálu o kosmetických trendech Inspirace.essente.cz.5 osvědčených bojovníků proti akné1. Čištění je základ


Začněte použitím čisticího gelu, který snižuje tvorbu kožního mazu, podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací. Essenté čisticí gel obsahuje vyšší množství AHA kyselin, kyselinu mandlovou, která odstraňuje odumřelé buňky, pomáhá uvolnit ucpané póry a předchází tvorbě zánětů, Seboclear DB zase efektivně odstraňuje existující nečistoty.2. Uklidněte sebe i pleť


Běžné denní krémy nejsou na aknózní a problematickou pleť vhodné, potřebuje totiž speciální dlouhodobou péči, aby na ni mohly působit potřebné aktivní látky. Essenté zklidňující krém je lehký, rychle se vstřebává a problematické oblasti ihned zklidňuje. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky a viditelně tak zlepšuje strukturu pleti. Navíc jej velmi dobře snáší i atopická pokožka.
3. Maskujte chytře a zdravě


Nedokonalosti pleti chceme maskovat, ale i to se musí dělat chytřeji, než na pleť nanášet množství jakéhokoliv make upu, který vám přijde pod ruku. „Vyzkoušejte tónovací denní krémy, které regulují tvorbu kožního mazu během celého dne, hloubkově hydratují a zklidňují pokožku. Měly by být lehké, nemastné, sjednocovat pleť a krýt její drobné nedokonalosti – speciální tónovací pigmenty se totiž perfektně přizpůsobí odstínu pleti. Samozřejmostí už je, že chrání před UV zářením,” upřesňuje Denisa Jasinská.4. Rychlá první pomocNěkdy se stane, že potřebujete rychlého pomocníka, který zničí příčinu vašeho trápení co nejrychleji. Řešením může být například Essenté aktivní booster při akné, který stimuluje buněčnou aktivitu a zánětlivé procesy ničí již v zárodku. Je vhodný k lokální aplikaci na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy. Problematické oblasti ihned zklidní, pomůže s obnovou běžných funkcí kůže, zreguluje tvorbu kožního mazu a podpoří regeneraci pleti. Velmi dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film.5. Příjemná prevence


„Proti zánětlivým procesům v kůži je dobré bojovat pravidelně a zaměřit se na prevenci. Tou může být například použití aktivních, vysoce koncentrovaných masek určených pro problematickou a k akné náchylnou pleť,“ doporučuje Denisa Jasinská.

Vyzkoušet můžete například Essenté aktivní masku při akné, která obsahuje vyvážený komplex účinných látek Bodyfensine peptid, D-panthenol, Seboclear DB a ureu. Účinně a rychle bojuje proti mikrobiálnímu růstu, stahuje póry, redukuje tvorbu kožního mazu a má bohatou konzistenci, takže rychle zklidňuje podrážděnou pokožku. Navíc obnovuje ochrannou kožní bariéru a posiluje přirozený imunitní systém pokožky.