Život ve městě nabízí celou řadu výhod, od bohatého nočního vyžití, až po celou řadu pracovních příležitostí. Existuje ale také spoustu faktorů, které mohou působit negativně na naše zdraví a mimo jiné také na stav pleti.

Všudypřítomné bakterie


Bakterie se přirozeně vyskytují všude kolem nás, avšak ve městě je mnohem více těch, které nám mohou ublížit a navíc k nám mají mnohem snazší přístup. Společné prostory jako hromadná doprava, obchodní centra nebo veřejné toalety jsou přímo rájem pro bakterie, které dotykem snadno přeneseme na pleť, kde mohou způsobit neplechu.

Pozor na stres!


Stres už je bohužel běžnou součástí našich životů a lidé ve městě k němu mají ještě mnohem větší sklon. Není divu – život ve městě je uspěchaný, všichni jsou neustále v jednom kole. Z práce jdete rovnou na nákup, abyste mohla rodině připravit večeři, nakonec jste ráda, pokud si večer přečtete pár stránek knížky, než vaše oči nevydrží nápor únavy. Stres je prokazatelně jednou z příčin předčasného stárnutí pleti, proto byste se měla naučit relaxovat a plánovat si čas sama pro sebe.

Jaký vzduch vlastně dýcháme?


Velké množství aut a dalších dopravních prostředků je příčinou znečištěného vzduchu, který se ve městech díky obklopení budov drží mnohem více než na okrajích či vesnicích. Částečky znečišťující ovzduší se pak snadno dostávají do pórů, kde se mohou jednak zanítit a vytvořit na pleti nevzhledný pupínek nebo dokonce způsobit výskyt vrásek.

Co tedy dělat, abyste měla stále krásnou, mladistvě vzhlížející pleť? Pravidelně se o ni starejte a dopřávejte ji speciální péči v podobě pleťových masek, alespoň jednou do týdne. S jílovými maskami Pure Clay od L’Oréal Paris to zvládnete snadno! Stačí je nanést na pleť, nechat několik minut působit a poté vlažnou vodou opláchnout. Zkuste například černou detoxikační variantu, která obsahuje aktivní uhlí, a pohltí tak veškeré nečistoty jako magnet. Zanechá pleť čistou a rozjasněnou!

  11:47,  aktualizováno  26. března 2019 17:07