Jistě stárnete do krásy a jediné vrásky na vašem obličeji jsou ty od smíchu. I tak je s přibývajícím věkem nesmírně důležitá správná a pravidelná péče o pleť. Přečtěte si, jak předcházet výskytu vrásek a dalších známek stárnutí.

Vrásky jsou nevyhnutelným znakem stárnutí pleti. Existuje několik příčin jejich vzniku, některé, kterým nezabráníme a jiné, kterým se můžeme bezpečně vyhnout:

Příčiny, které nemůžeme ovlivnit  • Stárnutí: Jedná se o naprosto přirozený proces, kterému se nevyhne opravdu nikdo. Tím, jak pokožka postupně ztrácí elasticitu, dochází k tvorbě jemných linek, které se postupně prohlubují a stávají se z nich výrazné vrásky.

  • Mimika: Každý z nás má své typické výrazové projevy, které opakuje i několikrát během dne. Ať už se jedná o smích, údiv nebo hněv, všechny přirozeně vedou k tvorbě vrásek.


Příčiny, které můžeme ovlivnit  • Sluneční záření: Sluneční paprsky jsou jednou z nejčastějších příčin předčasného stárnutí. Děje se tak proto, že UV záření narušuje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž dochází ke ztrátě pružnosti pleti.

  • Kouření: Stejně jako sluneční záření urychluje proces stárnutí a tvorby vrásek. Nikotin, který je v cigaretách obsažen způsobuje zužování krevních cév, což zabraňuje bezproblémovému toku krve. Tím pádem se pleti nedostává všech živin, které potřebuje k udržení mladistvého vzhledu.


Produkty péče o pleť proti vráskám nejsou určené jen ke zmírnění jejich výskytu, ale také k prevenci. Nemusíte se bát s jejich používáním začít už v době, kdy vás vrásky ještě netrápí. V případě, že je vaše pleť již zralá, může vám regenerační péče pomoci snížit viditelnost jemných linek a vrásek. Expertní řada Revitalift Cica od L´Oréal Paris obsahuje výtažek z  rostliny Centella Asiatica, která je známá díky svým léčivým účinkům, kterých bývá již po staletí využíváno v tradiční čínské medicíně. Díky speciálnímu složení obnovuje kožní bariéru a redukuje viditelnost vrásek.

  8:57,  aktualizováno  26. března 2019 11:04