Obáváte se, kolik zase během letošních Vánoc přiberete? A jestli budete mít vůli nesníst mísu skvělého cukroví nebo se nepřecpat salátem?

? Nejezte ve stoje nebo v poklusu. Ke každému jídlu si sedněte a vychutnejte si ho. Zaznamenáte tak včas, kdy máte dost.

? Během vánoční diety se vyhněte nebezpečnému celodennímu uždibování. Je dovoleno uždibovat pouze ovoce (i sušené) a zeleninu!

? Nepečte více než 5 druhů cukroví (není-li dietní). Nemusíte se přece cukrovím přejídat, stačí si jím vánoční jídelníček jen zpestřit.

? Nepijte sladké alkoholické nápoje (vaječný koňak, aperitivy).

? Pokud vánoční svátky prosedíte před televizní obrazovkou, nedivte se, že tloustnete. Každý den si udělejte alespoň romantickou zimní procházku.

? Servírujte si jídlo na malé dezertní talířky. Talíř bude plný, ale vy toho ve výsledku sníte méně! Množství jídla je totiž o Vánocích stejně velký problém jako jeho kalorická hodnota. Tím, že se nebudete přejídat, si hodně pomůžete.2 rady, co dělat ještě před Vánoci


1. Žádný stres!

Není to tak složité, jak se zdá – zkrátka se přestaňte stresovat! Čím více se budete trápit, tím hůře se budete cítit a provinilost při každém dalším kousku cukroví bude ještě horší.2. DOPŘEJTE SI MINERÁLY A ANTIOXIDANTY!

Pár dnů předem si nezapomeňte dopřát životabudiče ve formě antioxidantů a minerálů. Když se zbavíte nebezpečných toxinů, váš organismus bude přirozeně lépe spalovat tuky. Vzhledem k tomu, že dnešní klasická strava je na tyto látky poměrně chudá, užívejte je raději ve formě speciálních detoxikačních přípravků.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:40