Když z bikin čouhá nezastřižený porost, je to trapas. Špatně oholená flekatá třísla ale vypadají taky otřesně! Naučte se triky, které klín uchrání od zarostlých chloupků a pupínků, ať je nemusíte maskovat v plavkách s nohavičkami.

Červená vyrážka

Jestli vás hodinu nebo dvě po klestění klína svědí a pálí třísla, možná jste alergická na holicí pěnu, vosk nebo depilační krém. Omyjte citlivá místa proudem vlažné vody, aby se smyly všechny zbytky chemikálií. Pak kůži štědře potřete krémem s protizánětlivými účinky, který koupíte v lékárně, nebo přípravkem proti alergii, jako je například Fenistil gel. Až budete příště mýtit houštiny, vezměte si na pomoc jinou kosmetiku.Krvácející rány

Když se žiletkou oháníte moc zbrkle nebo proti směru růstu chloupků, stoupá riziko, že se pořežete. Nespěchejte a klouzejte ostřím po kůži ve stejném směru, jakým z ní vyrůstají chloupky. Nejlíp vám poslouží žiletka s výkyvnou hlavou, která dokáže přesně kopírovat křivky těla. Klidně může být i pánská. Pokud vám krev vytryskla po epilaci voskem, příště navoskovaný pásek strhávejte těsně podél těla a proti směru růstu chloupků, ne nahoru. Když jím škubnete přímo vzhůru, můžete strhnout i kus kůže! Aby ranka přestala krvácet, pevně na ni přitiskněte kousek papírového ubrousku. Pak ji ošetřete dezinfekcí, nejlépe tříprocentním peroxidem vodíku, který ránu čistí a zároveň zastavuje krvácení. Jestliže pořezané místo ještě navíc potřete antibiotickou mastí, jako je třeba výše zmíněný hydrocortison, urychlíte hojení a zabráníte vytvoření velkého strupu. Teče-li ale u vás v koupelně krev často, raději přejděte na depilační krém.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:28