Kolikrát se vám stalo, že jste stála dlouhé minuty v drogerii a bezradně se snažila najít ten správný odstín make-upu? Problém může být v tom, že neznáte svůj podtón pleti – barevný nádech, který ovlivňuje to, jak přirozeně make-up na vaší tváři vypadá.

Nezáleží jen na tom, jestli je vaše pleť světlejší nebo tmavší, ale důležitou roli při výběru make-upu hraje její barevný podtón, ten závisí na množství a barevné kombinaci pigmentů v pokožce. Na rozdíl od barvy pleti se nemění a zůstává stejný, a to ať jsme opálené nebo je naše tvář přes zimu vybledlá. Existují tři různé podtóny pleti: studený, neutrální a teplý.

Ženy se studeným podtónem pleti mají většinou velmi světlé nebo naopak velmi tmavé až černé vlasy, jejich pleť má růžový nádech a je zpravidla velmi světlá. Teplý podtón pleti bývá často spojen s výraznou přírodní barvou vlasů jako je čokoládově hnědá, zrzavá, medová nebo sytě černá a pleť má žlutě-zlatý odstín. Přesně mezi teplým a studeným stojí neutrální podtón pleti, který mají ženy, jejichž přirozená barva vlasů je typicky někde mezi tmavou blond a středně hnědou a v jejich tváři nepřevažuje žádný nádech, ani do růžova, ani do žluta.

K určení správného podtónu pleti existuje hned několik metod, jako je například přikládání bílého papíru přes jednu půlku obličeje, který vám pomůže snadněji odhalit její růžové nebo žluté nádechy. Dále můžete vyzkoušet rozlišení podtónu na základě šperků – zlatá barva sluší v zásadě více ženám s teplým podtónem, kdežto stříbrná sedne více ke studenému podtónu. Pokud chcete svou perfektní shodu najít co nejjednodušším, a navíc zábavným způsobem, podívejte se na web L´Oréal Paris a poslechněte si příběh hledání podtónu od ambasadorek projektu, kterými jsou Monika Koblížková, Katarína Štumpfová Jakeš a Jana Hodanová. Ty všechny našly svůj podtón a zamilovaly si sjednocující a zdokonalující make-up True Match.True Match make-up od L’Oréal Paris je revoluční make-up, který zohledňuje nejen tón, ale i podtón pleti, a díky tomu zajistí skutečně dokonalý vzhled. Díky patentované technologii speciálních mikro pigmentů dokonale splyne s pletí pro dosažení perfektně přirozeného líčení. Nové složení spojuje čtyři vzácné oleje a dále vitamin E a B5, díky nimž bude nanášení make-upu snadné a rovnoměrné, pleť zůstává hydratovaná po dobu až 24 hodin. Make-up True Match nabízí 10 odstínů v neutrálních, teplých a studených podtónech pro dokonalé splynutí s vaší pletí, protože vy za to stojíte!

  8:29,  aktualizováno  26. března 2019 10:22