Pocit těžkých nohou je často přehlížen do doby, než se přidají otoky, křečové žíly a metličky. Poté na mysl vyplývá pouze jedna otázka: Jak ulevit svým končetinám? Přinášíme vám osvědčené řešení!


Pozor na otoky


Otoky končetin jsou především pro ženy poměrně častým problémem. Příčinou otoků jsou žíly dolních končetin, které nejsou schopny dostatečně rychle odvádět krev z nohou směrem k srdci. Tato nashromážděná krev způsobuje již zmíněný „pocit tíhy“. Důvody pro vznik otoků jsou různé. Může se jednat o cestování, strnulé sezení se svěšenými končetinami, kouření, obezitu, nevhodný pitný režim, nevyrovnanou hormonální hladinu i těhotenství.
Vsaďte na přirozený pohyb


Ideální úlevou je při odpočinku vsedě polohovat nohy výše než pánev. Pokud jsou otoky mírné, je vhodné zařadit do denního dne přirozený pohyb. Ideální variantou je delší chůze, nebo plavání.
Dopřejte relaxaci svým končetinám


Lidem vykonávajícím práci ve stoje se doporučuje naopak spíše odpočinkový režim. Zvýšené opatrnosti je třeba dbát v případě, že máte výrazně nateklá pouze lýtka. Tento otok může být jasným signálem závažnějšího onemocnění například lymfatických cév, jater, ledvin nebo srdce a je třeba nechat vyšetřit odborníkem. 
Osvědčená péče z lékáren


Nepřehlížejte varovné signály vašeho těla a vyzkoušejte Venosil konopné mazání s chladivým efektem poskytující okamžitou úlevu a osvěžení pro nohy bez křečových žil, metliček, otoků nebo pocitů těžkosti. Venosil obsahuje patentově chráněnou kombinaci konopného oleje a extraktů z jehličí jedle sibiřské. Mezi další účinné látky patří rutin, kostival, arnika, fenykl, řepík, máta měsíček a šalvěj. Dlouhodobá péče a jemná masáž nohou Venosilem přispívá ke zmírnění obtíží a celkově lepšímu stavu dolních končetin. Chladivý gel se lehce vstřebává a nelepí. Koupíte na www.cannaderm.cz


  7:10,  aktualizováno  25. března 2019 18:53