Časté vystavování pleti škodlivým slunečním paprskům je jednou z hlavních příčin jejího předčasného stárnutí. Paprsky způsobují nejen výskyt vrásek, ale taky změny pigmentace pokožky, její textury nebo elasticity. Obzvláště v létě je péče s ochranným faktorem naprostou nezbytností.

Co můžete pro svou pleť udělat, abyste se těmto nepříznivým vlivům vyhnula? Základem je účinná hydratační péče s obsahem ochranného faktoru. V našich podmínkách si vystačíte s hodnotou 20, při pobytu u moře zvolte faktor 30 a vyšší. Někdy je SPF faktor již součástí make-upů, BB krémů nebo různých fixačních přípravků, stačí se pouze dívat na etikety.

Pro potřeby zralé pleti je určen denní krém Revitalift Laser Renew od L’Oréal Paris, který nabízí speciální péči v boji proti vráskám, díky obsahu adenosinu, hlavní stavební jednotce DNA a pro-xylane, molekule účinné v boji proti stárnutí. Působí účinně proti jednotlivým znakům stárnutí – napomáhá redukci vrásek, navracuje pokožce pružnost a objem, zmenšuje póry a zároveň obsahuje SPF 20 a chrání tak pleť před slunečními paprsky. Klinická studie krému Revitalift Laser Renew zjistila, že čím déle ženy krém používají, tím více je jejich pleť omlazená.Mezi jedenáctou hodinou dopoledne a šestnáctou hodinou odpoledne jsou sluneční paprsky nejsilnější, proto byste se sluníčku v této době měla pokud možno úplně vyhnout. Pokud to není reálné, zvolte pokrývku hlavy, která ochrání nejen vaše vlasy, ale i pokožku obličeje, jako je například klobouk.

Do třetice vám poradíme, co dělat, pokud si nějakým nedopatřením pleť spálíte. V takovém případě je důležité pokožce dodat speciální péči s vysokou hydratační schopností a zároveň nedráždivým složením. Pokožku je nejprve potřeba zklidnit a poté hydratovat. V žádném případě spálená místa nevystavujte znovu slunci, dokud nebudou úplně zahojená, a to ani po použití opalovacího přípravku.

  12:37,  aktualizováno  26. března 2019 11:41