I když budete mít vyhlazený obličej a dokonalou figuru, existuje část těla, která váš skutečný věk odhalí. Právě ruce, pokud jim v určitém věku nedopřejete speciální péči, můžou vyzradit více, než je žádoucí. Zabraňte tomu!

,,Na ruce působí hodně škodlivých faktorů – sluneční záření, změny teplot v zimě, klimatizace, nepříznivé pro pokožku je i časté mytí a namáčení rukou. Nic z toho kůži neprospívá, přitom rukám paradoxně obvykle věnujeme méně pozornosti než jiným částem těla. Jenže na přesušené kůži se pak snadno tvoří vrásky, narušená pokožka je náchylnější k infekcím kůže," vysvětluje dermatolog MUDr. Miloš Kravciv, proč je i pokožku rukou nutné důsledně ošetřovat ochrannými krémy s UV faktory, a proč bychom se měli při každodenní péči soustředit i na ni. Přesto se vlivem stárnutí i vnějších faktorů některé neduhy můžou časem objevit. Řešit je pak můžete následovně.Co pomůže na:Pigmentové skvrny a pihy


Na jemnější a méně výrazné můžou pomoci krémy na zesvětlení pigmentových skvrn. Pokud je nežádoucí zabarevní pokožky velmi viditelné, bývá účinným řešením chemický peeling. ,,Účinnou a stále oblíbenější cestou, jak se zbavit pigmentových skvrn, je laser, který povrch pigmentace naruší, a ten postupně rozpadá," popisuje průběh očetření MUDr. Miloš Kravciv. Pigmentové skvrny na rukou, jak doplňuje Petra Řehořková z Petra Clinic, lze minimalizovat i díky IPL světlu, které je zesvětluje a zároveň stimuluje tvorbu kolagenu v podkoží. Oba zákroky je ovšem nutné pravidelně opakovat.


  14:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:33