Když se o svoji pleť budete pečlivě, svědomitě a správně starat, odmění se vám tak, že bude krásná a bez nedokonalostí. Make-up se tak stane volbou, ne nezbytností…

Důkladné, ale šetrné každodenní čištění a správná péče pomůže zachovat zdraví pleti. Kvalitní kosmetické výrobky zvolené dle specifického typu a aktuálního stavu pleti ochrání váš obličeje před poškozením vnějšími vlivy (sluneční záření, horké nebo chladné počasí a znečištěné ovzduší). Mohou také pomoci zklidnit podráždění, a zabránit vzniku kožních onemocnění.

Prvním a nejzásadnějším krokem k dosažení krásné pleti je používání kvalitní, šetrné a zároveň účinné kosmetiky. Přesně do této kategorie spadají produkty Eucerin. Tato značka je také velmi často doporučována dermatology. Nemusíte řešit nějaký akutní problém, tato kosmetika má velmi širokou nabídku a rozmanité řady cílené na všechny typy pleti.

Poté, co najdete přípravky přesně pro vás, je tu druhá fáze, která zajistí zdravý vzhled pokožky. A tou jsou poctivé každodenní rituály.

Správná péče o pleť probíhá ve 4 základních krocích: čištění, tonizace, péče a ochrana

Čištění


Důkladné čištění je prvním krokem účinné péče o pleť. Odstranění nečistot, potu, kožního mazu a make-upu je důležitou přípravou na následnou péči. Pouze vyčištěná pleť vstřebává účinné látky v pečujících výrobcích.

Tonizace


Pleťové vody odstraňují zbytky po čisticím přípravku, osvěžují pleť a obnovují její přirozenou hodnotu pH.

Péče


Pečující výrobky pleť hydratují a vyživují. Mnohé také cíleně řeší specifické kožní problémy.

Ranní rituál


Čištění: Pleť během noční regenerace vylučuje kožní maz. Každodenní ranní čištění tento maz odstraňuje a zajišťuje, že je pleť připravena na denní péči.

Tonizace: Jak bylo výše uvedeno, pleťové vody jsou důležitým krokem, který by neměl být opomenut.

Zvláštní péče (např. séra): tyto výrobky obsahují vysokou koncentraci účinné látky a měly by být používány přímo na důkladně vyčištěnou pleť. Pokud nepoužíváte speciální pečující produkty, vynechejte krok 3 a přejděte přímo ke kroku 4.

Denní péče: Pečující krémy jsou určené na zvláčnění a ochranu pleti obličeje a měly by odpovídat vašemu typu pleti. Pro péči o jemné oční okolí používejte speciální oční krémy.

Sluneční ochrana: Některé denní krémy již obsahují ochranný faktor - obvykle SPF 15 - ale v mnoha situacích bude pleť obličeje vyžadovat faktor vyšší.

Večerní rituál


Čištění: Večerní odlíčení a očištění pleti je pro zdravý vzhled opravdu nezbytné. Pro čištění a ochranu jemné pleti v okolí očí by měl být použit speciální odličovač očního make-upu.

Tonizace: Ani večer nevynechejte toniku.

Zvláštní péče (např. séra): Opět se může jednat o účinné sérum či jiný produkt s vysokou koncentrací účinných látek.

Noční péče: Pro výživu pleti a podporu její regenerace během spánku použijte speciální noční krém. Poté naneste oční krém na citlivou oblast okolo očí.

Text byl z velké části převzat z oficiálního webu www.eucerin.cz. Článek v kompletním znění naleznete na www.eucerin.cz/o-kuzi/pece/pece-o-plet.

Navštivte webové stránky www.eucerin.cz, kde najdete nejen aktuální nabídku produktů, ale také mnoho cenný tipů a rad, jak správně pečovat o pleť a jak řešit konkrétní potíže a onemocnění.Nedávno jsme také měli jedinečnou možnost setkat se s českým týmem značky Eucerin na workshopu pořádaném ve spolupráci s časopisem Žena a život. A nejen my, ale také vy, naše čtenářky! Na reportáž z tohoto jedinečného zážitku se můžete podívat zde.

Sledujte náš web, aby vám neutekly nové příležitosti a soutěže o pozvánky na exkluzivní akce.

  13:56,  aktualizováno  25. března 2019 16:27