Kůže obličeje a také rukou je neustále vystavena zevním vlivům např. chladnému, suchému vzduchu, mrazu, sněhu a dešti. Tomuto období je třeba uzpůsobit péči tak, aby pleť a pokožka těla co nejméně trpěly.

V zimě se jedná především o rozdílné teploty mezi pobytem venku a uvnitř budov, kdy se musí kůže přizpůsobit, aby nedocházelo k jejímu poškození. Velmi důležitá je správná funkce kožní ochranné bariéry, která může být ovlivněna správnou aplikací produktů. Povětrnostní podmínky vedou k vysušování a dehydrataci pokožky. Dehydratovaná pleť je napnutá, suchá, drsná, svědí a někdy i pálí. K ošetření kůže se obecně doporučují používat výživné produkty. Krémy by měly být hutnější s obsahem ceramidů, rostlinných olejů, cholesterolu a antioxidantů. U lidí se sklonem k atopickému ekzému nebo jiným, kožním chorobám dochází často v zimních měsících ke zhoršení kožních projevů, kůži je v tomto případě potřeba promazávat i přes den.

TIP: Vyzkoušejte řadu péče Hyalurogel [OK1] od značky Mixa, odborníka na citlivou pleť[OK2] . Řada je obohacena o kyselinu hyaluronovou, která pomáhá pleť i pokožku těla hydratovat a nechává ji vyživenou.

Externí obrázek

Pozor ale na pleť, která trpí projevy akné, nadbytečné promašťování by mohlo vést ke zhoršení. Krémy proti akné jsou založeny na snížení tvorby mazu, tím dochází k vysušení a nedostatečnou hydratací je kůže vysušena. Pleť je napnutá, svědí a některé přípravky pálí. Kůže by měla být v tomto případě ošetřena hydratačními krémy, které se aplikují několikrát denně.

V zimním počasí často nemyslíme na ochranu proti slunečním paprskům, přitom pobyt na horách je rizikový vzhledem k nadmořské výšce. Kůže je citlivější na UV záření a může se spálit, vyšší riziko je u dehydratované pleti. Na horách doporučujeme používat krémy s ochranným faktorem.

Nesmíme zapomínat na ošetření rtů, které zimou trpí, jejich promazávání ochrannými balzámy je důležité.

  9:00
Témata: Kůže