Zatímco české ženy jsou prý chronické dietářky, o ženách z jiných koutů světa slýcháváme v oblasti hubnutí a krásy jen samá pozitiva. Znáte fígle, kterými si ony udržují štíhlé postavy? My ano!


Francouzky


Stylové Francouzky s vysokým sebevědomím jsou svou krásou proslulé snad po celém světě. Jejich devízou oproti českým ženám je láska k sobě samé. Přestože si Francouzky vychutnávají do sytosti všechny ty domácí dobroty, tedy máslo, croissanty, čerstvé pečivo, sýry, palačinky a další, problémy s nadváhou je netrápí.


„Tajemství krásy Francouzek ale není ve sportu, v návštěvách fitka a ani v držení diet. Pravda je mnohem příjemnější. Užívají si požitkářský životní styl,“ vysvětluje nutriční specialistka Kristýna Báčová ze Světa zdraví. Co to podle odbornice vlastně znamená? Francouzky za prvé všechno baví.


„To, co dělají i to, co si dopřávají k jídlu. Život i jídlo si vychutnávají a netrápí se odříkáním nebo dietami,“ říká odbornice a dodává, že pro Francii jako národ je důležitá již samotná příprava jídla, které je čerstvé, chuťově pestré a lahodné i na pohled.


„Pro Francouze je jídlo společenskou událostí. Základem je pro ně snídaně, oběd je největším jídlem dne s několika chody,“ vysvětluje nutriční specialistka. I když to vypadá, že Francouzi jedí hodně, nikdy se nepřejedí. Dopřávají ti totiž malé porce a navíc mají hodně pohybu. Ale pozor, žádné fitko, žádné řízené skupinové cvičení, ale ‚pouhá‘ chůze.



Zajímavost:

Francouzky se nechávají hodně hýčkat. Srazy s kamarádkami, víno, wellness, masáže. Dělají všechno, co jim dělá dobře. A krásně přitom vypadají. 


  13:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:51