Hormony mají na náš život, a speciálně krásu, velký vliv. Nechte se proto unášet těmi dobrými a zabojujte proti těm, které vám kazí náladu i vzhled.

Tihle poslové života a ženství mají vliv nejen na naši krásu a náladu, ale ovlivňují také hubnutí, chutě a dokonce i sexuální apetit. A to jak v pozitivním, tak i negativním smyslu. „Ačkoli to zní jako výmluva, ženy jsou určitě ovlivňovány hormony, ba co víc někdy jimi mohou být až ochromeny. Jako by ztratily na chvíli kontrolu nad svým životem,“ uvádí na pravou míru sílu hormonů odbornice na ženskou krásu Mgr. Petra Řehořková z Petra Clinic. Víte, jak se vypořádat s nimi vypořádat jednou provždy?

Krásná pleť vs. akné


Za pubertální akné může skupina mužských hormonů, které i nám ženám zajišťují normální chod řady orgánů a tkání. Právě tyhle hormony mají za následek zesílenou funkci mazových žláz a následně i vznik otravných pupínků. „Ale pozor, zhruba 15 % žen se s pupínky potýká i kolem třicítky. Produkci kožního mazu totiž ovlivňují také hormony hypofýzy, štítné žlázy a glukokortikoidy,“ říká dermatoložka MUDr. Petra Samková.

Velmi důležité je snažit se pečovat o svůj hormonální systém a vycházet mu vstříc. „Menstruační cyklus každý měsíc ale ovlivňuje celý náš život a vliv má i na krásu. Zhruba týden před začátkem menstruace klesá hladina estrogenu, nazývaného také hormon lásky, a zhoršuje se tak kvalita pleti, vlasů i nehtů,“ dodává wellness koučka Mgr. Petra Řehořková. Právě v tuhle dobu je dobré o sebe pečovat, zajít si do salonu nebo na nějakou zkrášlující proceduru.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:52