Hydratace má bezpochyby hlavní vliv na vzhled pleti a pokožky celého těla. Pokud na těle objevíte suché šupinky, budete mít pocit svědění nebo pnutí, je vaše pokožka s největší pravděpodobností dehydratovaná. Řešení je jednoduché – hydratace organismu zevnitř i zvenku.

Zevnitř


Voda tvoří více než polovinu hmotnosti člověka, proto není divu, že ji potřebujeme tělu neustále dodávat v podobě pravidelného pitného režimu. Kromě pití čisté vody existují i další způsoby, jak udržet tělo hydratované, a tím pádem navenek zdravě vypadající. Dostatečná hydratace má vliv na stav pleti, pokožky těla a také vlasů. Jedním ze způsobů, jak dodat tělu potřebné živiny, jsou zeleninovo-ovocná smoothie a šťávy, které pokud jsou složené ze správných ingrediencí, dopřávají tělu několikanásobnou hydrataci. Skvělými potravinami jsou například okurka nebo vodní meloun, jelikož obsahují velké množství vody, ale také vitaminy a další přírodní látky. Aloe vera je další ideální přísadou, dodá vašemu smoothie nejen skvělou chuť, ale také dalšího hydratačního pomocníka.

Zvenčí


Pokud máte dobře zvládnutý pitný režim a hydrataci organismu zevnitř, vystačíte si pouze se základní péčí, co se týká pleťové a tělové kosmetiky. Na vyčištěnou pleť nanášejte ráno a večer hydratační krémy, které ji udrží vyživenou a pružnou během noci či celého dne. Řada Hydra Specialist od L’Oréal Paris je kromě hydratačních molekul obohacena o vitamin E a další účinné látky, které poskytují pleti intenzivní hydrataci a příjemný pocit bez pnutí.

Tělo hydratujte s pomocí mléka či oleje, a to nejlépe po sprše. Nejenže navrátíte pokožce jemnost a pružnost, ale po sprchování se produkty také nejlépe vstřebávají.

  14:52,  aktualizováno  26. března 2019 12:00