Toužíte po krásných, dlouhých a silných vlasech? Trápí vás ztráta objemu a celkové hustoty vašich vlasů? Vyzkoušejte řadu SERIOXYL od L´Oréal Professionnel – kompletní program pro zlepšení hustoty vlasů a posílení vlasové pokožky.

Řídnutí vlasů je jeden z nejrozšířenějších vlasových problémů žen i mužů. Příčiny řídnutí můžou být různé. Nejčastějším typem je dědičné vypadávání, které ohrožuje převážně muže. Padání a řídnutí vlasů je však zcela běžné i u žen, mnohdy způsobené hormonálními změnami v období těhotenství či menopauzy. Za úbytkem našich vlasů může nicméně stát i špatně vyvážená strava, nedostatek vitaminů, stres, užívání léků nebo jen špatná péče o vlasy jako je používání nekvalitních kosmetických přípravků.


Jak poznáme, že vlasy řídnou? Těmi nejvýraznějšími příznaky řídnutí jsou samozřejmě menší hustota a objem, ale také ztenčení a křehkost vlasových vláken. Řada SERIOXYL od L’Oréal Professionnel je speciálně navržená pro řešení ztráty hustoty vlasů. Dokáže nejenom dodat vlasům hustotu, ale také je posílit a stimulovat vlasovou pokožku. Obsahuje jak péči v podobě sady na domáčí použití s ihned viditelným účinkem, tak séra pro dlouhodobé řešení a absolutní novinku – Denser Hair Geleé sérum pro krátké vlasy.
ŽIVOTNÍ FÁZE VLASOVÉHO VLÁKNA


Vlasy jsou neustále obnovovány. Každý vlas vyrůstá z vlasového folikulu a každý vlasový folikul má svůj vlastní životní cyklus. To znamená, že každý vlasový stvol roste nezávisle na okolních vlasech. Každý z nás má v průměru 100 000 až 150 000 vlasových folikul, každý z nich vyprodukuje za svůj život přibližně 25 vlasů. Ty vypadávají přirozeně po asi 4-5 letech. Denně nám vypadne zhruba 60 až 100 vlasů.


První fází cyklu vlasu je anagenní, tedy než se vytvoří nový vlas. Po ní ale následuje i fáze neogenní, neboli fáze spánku. Je to období, které může trvat od 3 měsíců až do 10 let. Čím déle trvá, tím pomalejší je aktivita růstu vlasu.


Tato fáze spánku může být stimulována a zkrácena buď mechanicky (reaktivací mikro cirkulace) nebo speciální molekulou (například Stemoxydinem nebo Neohesperidinem). Služby a produkty SERIOXYL využívají oba způsoby – jak molekulární, tak mechanickou stimulaci pro boj proti příznakům řídnutí vlasů.


Seznam salonů, které nabízí kompletní péči SERIOXYL, najdete www.salon-expert.cz a www.salon-expert.sk


  8:38,  aktualizováno  25. března 2019 18:27