Jak na to, aby vaše postava byla štíhlejší a aby s vámi při tom spolupracovalo nejen tělo, ale především vaše mysl? Evergreen, který zajímá asi každou z nás.

Na začátek bychom si měli ujasnit, že hubnutí nezačíná objevením zaručené diety, hladověním, pořízením prášků na hubnutí nebo jednorázovým fyzickým vysílením ve fitness centru. Ostatně, možná jste si už sami vyzkoušeli, že nic z toho trvale nefunguje a jojo efekt se po tom všem zaručeně dostaví...


Možná jste už vyléčeni i z toho, že byste se k vytoužené štíhlosti bez velké námahy dopracovali jen díky akupunktuře, hypnóze či jiné alternativní metodě. Musíte totiž začít úplně jinak. Mnohem jednodušeji a také levněji. Ve vaší hlavě.


Hubnutí totiž začíná pouze vaším rozhodnutím. Pokud se jednou SAMI rozhodnete (a neděláte to kvůli ša­tům, či partnerovi), je v podstatě jistota, že se vám to také povede. Pokud vyloučíme případy, kdy je nadváha způsobená geneticky, zdravotními komplikacemi nebo je důsledkem nějakého onemocně­ní, pak je většinou pravděpodobné, že za nechtěné kilogramy může pouze vaše psychika, myšlení, životní styl...


Když chcete trvale a úspěšně zhubnout, bez podpory psychiky se od počátku zkrátka neobejdete. Ale žádné strachy. Vaše psychika je v boji proti kilogramům ten nejspolehlivější ‚parťák‘! Jen ji nastartovat...


Jak nastartovat tréninkový plán?


1. Navštivte posilovnu, případně si ji zařiďte doma. Rozkoukejte se, zašlapte si třeba při první návštěvě na rotopedu, provětrejte se venku na procházce, nehleďte zatím na výkony.


2. Naučte se dobrou techniku základních cviků. Není důležitá ani zátěž, ani intenzita, ani počet opakování, ale nechat si vše předvést a vyzkoušet si to.


3. Naučte se procítit svaly, které cvičí. Musíte vnímat pohyb správných svalů. Cvičte každý cvik v 6 sériích, opakujte 12x s maximální zátěží, kterou zvládnete. Zkuste vyrovnat aktivity silové (posilování), vytrvalostní (běh, kolo), dynamické (volejbal, košíková). Ať máte od každého trochu.


4. Naučte se správnému tempu cvičení. Smrskněte trénink do 90 minut. Cvičte intenzivně, zkraťte přestávky mezi cviky (na 1 minutu) a věnujte se sportu 4–5x týdně.