Smlsněte si na ideálním ovoci pro zničení dolíčků i přebytečných kil.

Tohle ovoce se celoročně dováží, takže jeho nespornou výhodou je fakt, že čerstvé seženete, kdykoliv se vám zamane. V případě hroznového vína nejde jen kosmetické účinky. Jeho konzumací prokážete neocenitelnou službu svému zdraví, čerstvé hrozny patří k nejzdravějšímu sezonnímu ovoci vůbec. Tady je pět odpovědí na nejčastější otázky kolem vína:


1. Určitě se hodí k dietě? Vždyť je sladké!

Ano, hodí. Energetický obsah hroznového vína je sice vysoký: 100 g = až 400 kJ a je potřeba mít ho na zřeteli, ale další vlastnosti tohoto ovoce jsou pro hubnutí senzační. Víno má 80 % vody a kromě cukru prakticky žádný tuk. Působí močopudně, odvádí nadbytečnou vodu z těla. Proto tak dobře účinkuje na celulitidu.


2. Raději se zrníčky, nebo bez?

Chcete-li zhubnout, určitě volte odrůdu, ve které zrníčka jsou. Dodají tělu potřebnou vlákninu, která nejen zasytí, ale funguje příznivě i na vylučování a rychlost metabolismu.


3. Bílé, nebo červené?

Záleží na tom, jaký máte cíl. Jestliže vám jde primárně o kila dolů, konzumujte zelené, bílé nebo žluté hrozny. Bobule pomáhají žaludku tvorbou šťáv, játrům i ledvinám. Protože čistí organismus, lépe spalujete. V červených hroznech je pro změnu barvivo podporující krevní oběh a zabraňující zanesení cév.