Stárnout s grácií je velkým uměním. Některé ženy, a není jich málo, se bohužel se zubem času neumí smířit, nebo naopak volí oděvy až příliš konzervativní. Inspirací pro ženy po čtyřicítce může být světová topmodelka Heidi Klumová. Její kreace jsou úchvatné, maximálně slušivé, a hlavně vhodné pro všechny typy postav.
Heidi Klum má stále prvotřídní postavu, může si tak dovolit i odvážnější modely, v osobním životě však preferuje maxi délky a kousky bez hlubokých výstřihů. Ležérnost s notnou dávkou ženskosti v případě známé topmodelky převládá.

Nenápadný půvab

Když se řekne topmodelka, většina z nás si pomyslí, aby té tak něco neslušelo, když je stále jako „lunt“… Ano, krasavice Heidi Klumová (47) má co nabídnout, nicméně v soukromí se sympatická blondýnka drží zkrátka. Nevystavuje své super štíhlé a dlouhé nohy, nepoutá pozornost skrze hluboké výstřihy, nevynáší kreace extravagantního rázu. Je tomu spíše naopak. Heidi po módní stránce volí ležérní minimalismus, který tu a tam okoření nápaditým doplňkem či výraznější barvou, což je počin žádoucí, bez ohledu na věku.

Heidi Klumová je velkou milovnicí maxi šatů primárně volného střihu s nádechem boho stylu. Jde o soulad vskutku působivý. Padne postavě štíhlé, ale i plnější. V případě, že chcete zdůraznit ladné křivky, využijte sílu módního doplňku v podobě širokého opasku s výraznou sponou. Smyslnost celku můžete podtrhnout modelem šatů s odhalenými rameny. 

Jen pamatujte, v tomto případě je nutné nechat doma podprsenku, která by zde byla škodu. Jde tak o záležitost spíše pro figuru s pevnějším poprsím. Jestli se bez opory neobejdete, stále máte na výběr ze široké škály šatů, od univerzálních košilových modelů až po něžné modely s krátkými rukávy.