Nemůžete najít lásku, odolat jídlu nebo mluvit na veřejnosti? Možná máte v nerovnováze čakry!

Za všechny nemoci našeho těla i duše prý mohou zablokovaná energetická centra, která jsou vzájemně propojena. Když se jedno uzavře, energie nemůže proudit a člověk onemocní. Říká se jim čakry a je jich sedm. Teorie čaker je součástí východní medicíny i filozofie. Pracuje s nimi řada metod, od jógy přes tai-chi až po reiki, věří v ně taoisté, tantrici, astrologové, ale také někteří psychoterapeuti nebo lékaři. Naučíme vás rozumět čakrám vašeho těla, abyste je dostali do rovnováhy.Jak to funguje:

Každý důležitý orgán nebo část těla náleží nějaké čakře (podrobně na následující straně). Pokud vás třeba bolí žaludek, znamená to, že máte zablokovanou nebo nedostatečně fungující třetí čakru, která se nachází od pupku nahoru (nadbřišek), tedy i u žaludku. Nejde ale jen o tělesné projevy. Jednotlivé čakry totiž souvisí také s naším duševním stavem. V případě třetí čakry je to například nedostatek sebevědomí (anorexie a bulimie, které s tím právě tolik souvisí, jsou to typické nemoci třetí čakry).Jak s čakrami pracovat:

Pomáhá například jóga, různá cvičení zaměřená na jednotlivé problematické pasáže, reiki, psychoterapie. Je to ovšem také daleko jednodušší! Čakru odblokovat nebo pročistit pomůže i hudba, drahé kameny, ale třeba také volba oblečení. Ke každé čakře totiž náleží určitá barva. Když máte gynekologické potíže, zvolte kalhotky oranžové barvy, při bolestech v krku pak světle modrý šátek atd.

Tip: Zkuste se na místo, kde sídlí čakra, soustředit, nejlépe v klidu vleže, a směřovat do ní svůj dech. Dýchejte klidně a pomalu s vědomím, že veškerou energii nádechu posíláte do té čakry a s výdechem z ní všechno špatné vychází.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:13