Zajímá vás, jak vrcholoví sportovci mohou podávat nadměrné výkony pod velkým tlakem i několikrát týdně? Jak zvládají být v permanentním stresu?

Vrcholový sport je jedním z odvětví, které je nezměrně náročné na psychiku. Každý má nějaké triky, jak se s tlakem vyrovnat. Někdo se podívá na film, někdo jde před svým závodem spát a někdo sází na výbavu.


České biatlonistce Gabriele Koukalové vždy pomáhala v těžkých chvílích hudba. „Mám osvědčený playlist, do kterého se před závodem ponořím a na chvíli na stres zapomenu,“ říká krásná sportovkyně. „Navíc dostávám od adidasu pohodlné tréninkové oblečení, ve kterém se cítím dobře.“


Na tvorbě nové kolekce adidas Athletics spolupracovala vyhlášená značka se sportovci a vyslyšela jejich potřeby. Spojili špičkové technologie s pohodlnými materiály a stranou nezůstal ani design. „Mikina má obří kapuci, do které se mohu zachumlat a schovat se před světem,“ pochvaluje si biatlonistka. Kapuce slouží jako odhlučnění a zároveň omezení periferního vidění. Umožní tak plné soustředění a zónu, do které se může nejen sportovec uzavřít.


„Navíc se mi pod ní vejdou má velká sluchátka, takže se při poslouchání hudby nemusím omezovat a mám perfektní zvuk,“ říká Gábina Koukalová, za svobodna Soukalová. „Je důležité najít si před výkonem nějaké místo, na které se uchýlit a mentálně se připravit, což mi tahle mikča umožní i třeba při chůzi,“ směje se česká reprezentantka.Celá kolekce včetně mikiny bude dostupná od poloviny září v prodejnách A3 SPORT.


  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:28