Trávíte s nimi čtyřiadvacet hodin denně, ale stejně o svých kámoškách ve výstřihu nevíte všechno. Držte si ramínka, tyhle nové úžasné zprávy o vašich prsou vám prostě vyrazí dech!

Bitva bradavek: jsou lepší čudlíky, nebo placky?

Bradavky jsou jako pupíky – existuje spousta různých tvarů a velikostí. Některé trčí ven jako dva čudlíky (takhle vypadá většina), asi dvacet procent žen má ale bradavky ploché. Objevují se ve dvou podobách. Buď bradavka směřuje dovnitř, takže tvoří uprostřed dvorců důlek, anebo je úplně plochá a ztopoří se jen zimou nebo vzrušením. Není vůbec výjimečné, že má žena dokonce každou bradavku jinou! Kojit můžou majitelky všech typů, protože když se dítě k ňadru přisaje, bradavka se vždycky ztopoří.


Nejsou jedno jako druhé

Většina žen má jedno ňadro o trochu větší. Důvod? Vyvinutější dvojče obsahuje víc estrogenových receptorů, což jsou místa, která na sebe vážou ženský hormon estrogen. A právě ten zodpovídá za růst prsou. Není jasné proč, ale plnější obvykle bývá levé ňadro.


Kde platí zákaz nahoře bez?

Než vyrazíte na dovolenou, ujistěte se, zda vám za svléknutí podprsenky na veřejnosti nehrozí pokuta nebo ještě něco horšího!

Kde se klidně odhalte: Francie, Německo, Řecko (nudistické pláže jsou tam sice zakázané, ale opalování nahoře bez se toleruje), Španělsko, Kanárské ostrovy, Mallorca, Chorvatsko

Kde si nechte podprsenku: Malajsie (za svléknutí horního dílu plavek hrozí vězení), Maledivy, Portugalsko (nahoře bez smíte být jen na soukromých hotelových plážích), Turecko, Thajsko (na některých ostrovech zakazuje opalování bez podprsenky zákon), Jižní Amerika (pokutu sice nedostanete, ale počítejte s tím, že vás začnou obtěžovat muži), Itálie (v každém regionu platí jiná nařízení, jih je mnohem prudernější než sever, ale i v okolí Říma vás můžou pokutovat třeba jen za to, že si odhalená ňadra natíráte krémem), USA (bez hrozby pokuty se můžete nahá opalovat jen na málo místech, třeba ve státech Maine a New York nebo například ve městě Santa Cruz v Kalifornii).


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:28