Znáte fitko u Smíchovského nádraží v Praze? A věděli jste, že v něm napřesrok nastaly velké změny?

Loni totiž objekt znovu převzal bývalý majitel, společnost Factory Pro, a začal v něm s rozsáhlou přestavbou. Co na vás tam čeká teď? Ptali jsme se výkonné ředitelky společnosti Lindy Nepožitkové.Pachatel se vrací na místo činu?


Tak trochu. Factory Pro vznikalo v prostorách bývalé Parní Radlické mlékárny jako malé fitness centrum. Pamatuji se, jak jsem se tam byla poprvé podívat do sklepa, kde ještě stály tanky od mléka a tvarohu. Od té doby se celý areál postupně měnil a z toho vlastně vznikl i název – Factory jako továrna.Jaké změny jste provedli, nebo plánujete?


Prostory jsou teď zcela nové, prostorné, plně klimatizované a posilovna se rozkládá na 900 m2. Vešlo se tam mnohem víc aktivit a stanovišť. Vybudovali jsme novou Hard & Heavy zónu, kde máme cvičební pomůcky a nářadí těžké váhy. Jsou tu i čtyři cvičící klece Hammer Strenght a vznikl zde prostor, kde mohou trénovat i profesionální sportovci. Rekonstrukcí prošly i šatny, sprchy a relaxační zóna.
Jak jste na tom s cenou?


Máme různé typy produktů, které si zájemce může zakoupit. Jejich cena začíná na 830 Kč za měsíc. Máme splátkové nezávazné členství, případně je možné zaplatit celý rok najednou. Nabízíme i kvartální členství, které vyhovuje těm, kdo chtějí cvičit jen některé měsíce v roce. Je toho skutečně dost a vybere si určitě každý. Také není třeba se nijak ostýchat, členství je nezávazné a klienti mohou kdykoliv odejít.Jak reagujete na aktuální fitness trendy?


Pružně. Co se týče studiových hodin, pokračujeme s programem Les Mills, který je velmi lákavý a není těžké se ho naučit, takže se může zapojit i ten, kdo chodí jen nárazově. Kromě toho celosvětově nastupuje trend cvičení s vlastní vahou těla, používají se při něm různá lana a další pomůcky. V posilovně máme také umístěny tři Power Plate stroje, na kterých si klienti mohou zacvičit sami nebo s osobním trenérem.


Snažíme se sledovat, po čem je největší poptávka a co lidi nejvíce zajímá. Zjišťujeme, že to jsou především aktivity, které jsou maximálně efektivní a přináší velmi atraktivní výsledky za velmi krátkou dobu. Jde například o funkční trénink, což je hodina cvičení vedená instruktorem, která do činnosti zahrnuje maximální množství svalových skupin tak, aby byly co nejvíce napodobeny běžné aktivity lidského těla. Základem efektivního tréninku je cvičení s nářadím, jako je závěsný systém TRX, kettlebelly, Bosu nebo medicinbaly.


Zajímá vás víc? Podívejte se na www.factorypro.cz


  2:41,  aktualizováno  25. března 2019 19:36