Vyhlásili jsme Anketu Esaquire Man 2015 - hledáme muže známe i méně známé, kteří si podle vás zaslouží uznání

Postupně vám představíme 10 Esquire mužů, kteří podle nás splňují naše předpoklady a podmínky.Vy čtenáři nyní máte možnost nominovat muže, jenž podle vašeho názoru nejvíce vyhovuje nárokům ankety Esquire Man 2015.Víte o někom, kdo by si podle vás ten titul zasloužil?


Nominujte, hlasujte na esquireman.jenpromuze.cz


ZDENĚK MALÝ

(Narozen 1952)

Ženský lékař, přednosta Institutu reprodučkní medicíny, asistoval u vzniku prvního československého dítěte ze zkumavky>  Nemám problémy s tím někoho vést. Celý život jsem pociťoval jako plus, když má člověk nadání něco řídit a udávat směr. Pokud jsou navíc díky mé aktivitě viditelné pozitivní výsledky, cítím se dobře.> Svoboda je krásný pojem, pro mě znamená být volný. Po změně režimu se mi líbilo, že člověk schopný, pracovitý a plný nadšení má možnost se realizovat. Já se díky tomu mohl v zahraničí hodně naučit a profesně obrovsky posunout vpřed. Je samozřejmostí vždy respektovat dané právní a společenské normy.> Hrdinové jsou pro mě lidé, kteří se projevili odvážně, ať ve sportu, společenském životě, nebo v boji.> „Člověk má věci dělat řádně a zodpovědně.“ Také by měl být korektní a to, co sám nemá rád, by neměl dělat jiným.> Obdivuji dokonalost a jsem trochu pedant, ale v mém oboru se to projevilo jako přínosné. Mým krédem bylo a je da Vinciho: „Detaily tvoří dokonalost, ale dokonalost není detail.“> Inspiruje mě cestování, hodně času jsem pracovně strávil v zahraničí a to, co jsem tam viděl, jsem chtěl, aby fungovalo i tady. A ono se to podařilo.> Největší zkušenosti v profesním životě jsem získal v zahraničí, když jsem pracoval jako vrchní lékař ve Vídni. Viděl jsem tam také více slušnosti a určité noblesy. Vědomosti tam získané jsem uplatnil, když jsem se před jedenadvaceti lety vrátil do České republiky.> Už v pohádkách se říkalo, že Honza sbalil buchty a šel do světa na zkušenou. Já si myslím, že takovou možnost by měli všichni mladí využít, aby poznali i něco jiného než to, v čem vyrostli.


> Lidé v Čechách nemají rádi, když nad sebou mají dohled, který kontroluje výsledky, ani to, když jsou podle nich přísně hodnoceni.


> Jsem hrdý na to, že Vídeňská medicínská univerzita, která má obrovskou prestiž a patří mezi světovou špičku, již léta považuje mě a náš institut za rovnocenného partnera. 
  8:07,  aktualizováno  25. března 2019 20:48