Prestižní cenu Esquire Man 2014 obdrží muž, který si zaslouží uznání. Jedním z nich je PASTA ONER. Seznámit se s ním můžete hned teď.

Máte také svého favorita? Zapojte se do soutěže a nominujte ho! Právě z nominací čtenářů bude vybráno deset výjimečných mužů, kteří postoupí do finálového souboje o titul. Navíc každý měsíc dva z vás, kteří zašlou nominaci, se mohou stát šťastným majitelem kávovaru Cafissimo Compact Piano Black, další dva si pochutnají na Johnnie Walker Black a Blue Label, a dva z vás mohou získat roční předplatné časopisu Esquire.


Nominujte svého favorita na esquireman.jenpromuze.cz


PASTA ONER

Vlastním jménem Zdeněk Řanda, popartový umělec


Hned po základní škole jsem v sobě objevil vůdcovské schopnosti, když jsem v letech 1992/1993 začal malovat graffiti. Writeři se sdružují do crews, vyhecoval jsem lidi ve svým okolí, aby začali malovat se mnou, a vymyslel název naší první crew.


Nejsem macho blázen, velmi rád si vyslechnu názor jinejch lidí a velmi rád nechávám lidem ve svým okolí, který někam naprojektuju, stejnou svobodu, jakou mám já.


Mockrát jsem se dostal do situace, kdy se stala nějaká nehoda, a vždycky jsem s hrůzou zjistil, že jsem nakonec ten první i poslední, kdo se o takovou věc stará, což je hrozný.


? Způsobem života, který žiju, přitahuju situace, který mě pak inspirujou v mým díle.


Určitě jsou situace, kdy bych se mohl zachovat líp. Hodně fi lozofů mluví o tom, že morálka není vlastně nic, co je potřeba studovat, ale je to vnitřní barometr a sami víme, kdy jsme se zachovali dobře, a kdy ne. To musí každej cejtit a vyhodnotit sám.


? Mezi chlapama je spousta lidí, který jsou křivý a nebezpečný, testosteron je hrozně divná věc a s některýma lidma dělá divy


Svá rozhodnutí si uvědomuju i jejich závažnost, protože někdy na nich závisí krátkodobá existence lidí v mém okolí.


Chtěl bych být trpělivější a shovívavější, i když se ke svýmu okolí snažím být co nejtolerantnější. Občas jsem vůči okolí netrpělivej, každej člověk funguje jiným způsobem a já to někdy nedokážu úplně rozšifrovat. Pak jsem z toho takovej nervózní.


Ženy beru už ze zásady případ od případu.


Kam sahaly možnosti a velkorysost mý rodiny? Zaobíral jsem se ilegální tvorbou, která se v průběhu let stala společensky přijatelnou a nakonec i obdivovanou. Mnohdy o mě rodina měla strach, když jsem lezl po střechách a prolejzal tunely metra...


U budoucí matky mých dětí je pro mě naprosto klíčový, abych z ní cítil, že je mateřskej typ a má mateřskej instinkt. Jsou ženy, který to totiž takhle nemají.


Více o všech nominovaných najdete na esquireman.jenpromuze.cz
  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:33