Prestižní cenu Esquire Man 2014 obdrží muž, který si zaslouží uznání. Jedním z nich je Michal Dlouhý. Seznámit se s ním můžete hned teď.

Máte také svého favorita? Zapojte se do soutěže a nominujte ho! Právě z nominací čtenářů bude vybráno deset výjimečných mužů, kteří postoupí do finálového souboje o titul. Navíc každý měsíc dva z vás, kteří zašlou nominaci, se mohou stát šťastným majitelem kávovaru Cafissimo Compact Piano Black, další dva si pochutnají na Johnnie Walker Black a Blue Label, a dva z vás mohou získat roční předplatné časopisu Esquire.


Nominujte svého favorita na esquireman.jenpromuze.cz


Michal Dlouhý

český filmový a divadelní herec, dabér


Myslím, že vůdčí schopnosti jsem u sebe objevil při svém nejoblíbenějším sportu, tenisu, když jsem párkrát zorganizoval tenisový turnaj. Ukázalo se, že mé schopnosti jsou spíš asi produkční, ale vlastně i vůdčí, protože korigovat lidi na turnaji, kdy se každýmu pořád něco nelíbí, je těžké. Musí tam být tvrdá ruka. A občas i v divadle, třeba proti režisérům.


Svoboda je to, co se mi splnilo. Já mám vlastně svobodný povolání, můžu si rozhodovat sám za sebe včetně svýho soukromýho života. Původně jsem se rozhodl pro svou ženu a dvě děti, takže si myslím, že svoboda je to, že si můžu plnit, co chci a žít tak, jak chci.


Někdy jsem se asi jako hrdina zachoval. Ale kdy? Příklad nedám, ale určitě alespoň jednou.


Je příjemný, když je člověk čestný. To pak dojde nejdál, jako s pravdou. Ono je to dobrý a příjemný, když můžu říkat pravdu a bejt čestnej, ovšem čas od času se holt v životě naskytne situace, kdy člověk čestný být nemůže nebo nechce.


Všichni muži si rozhodně rovni nejsou. Ale proč, to neřeknu.


? Jelikož jsou některá moje rozhodnutí fakt důležitá, tak za ně odpovědnost přijímám vždy.


Udělal jsem spoustu věcí, za které se stydím, samozřejmě. I na jevišti se vám stane, že uděláte něco, za co se pak stydíte. Změnil bych třeba to, že bych tu osudnou roli vůbec nebral, protože se to nepovedlo a člověk se pak za sebe stydí.


Mně se můj život strašně líbí, ale třeba bych si chtěl zkusit žít život někoho, kdo se dožil vysokého věku, byl šťastný a bohatý.


Nejvíc si na sobě cením toho, že mám rád lidi.


Chtěl bych umět všechny světový jazyky, a to bohužel neumím. Tvrdě a poctivě na tom makám, ale můj mozek má trochu jinou dimenzi, takže zatím nic. I kdybych teď napsal větu v češtině, tak mě hned pošlete zpátky do první třídy.


O ženách uvažuju různě. Buď myslím na svou ženu ve smyslu, co mám koupit domů, nebo co jí mám koupit. A kdybych měl přemýšlet o více ženách, tak to bude spojený s divadlem nebo s menstruací, protože mám doma tři holky.


Více o všech nominovaných najdete na esquireman.jenpromuze.cz
  11:32,  aktualizováno  25. března 2019 21:35