Řídnou a slábnou? Vaše kštice už není to, co bývala? Vyzkoušejte organické elixíry bez chemikálií, které jim dodají sílu.

Vlasy mohou slábnout a řídnout z různých důvodů. Může za to nedostatečná péče, hojné používání stylingových výrobků a horkého vzduchu, ale i špatná strava. Vyzkoušejte dva recepty, které jim pomohou se zas probrat a načerpat sílu.

1. Avokádový elixír


polovina avokáda
čtvrt šálku panenského kokosového oleje
jedno vejce
patnáct kapek esenciálního oleje z rozmarýnu


Ingredience dobře promíchejte a naneste na vlasy. Avokádo, vejce, a kokosový olej budou poskytovat vlhkost a živiny. Rozmarýnový olej vaše vlasy posílí a díky stimulaci folikul je nafoukne v objemu.
Masku aplikujte na mokré nebo suché vlasy a nechte ji působit 20 minut. Opláchněte vlažnou vodou a pak použijte svůj oblíbený šampon.

2. Síla z hřebíčku


dvě lžíce celých hřebíčků
jeden šálek vody


Hřebíčkový čaj může přirozeně zvýraznit barvu vlasů, dodat jim lesk a sílu. Toto koření obsahuje mnoho vlasových produktů, tak proč jim ho ve velké míře nedopřát?
Vodu přiveďte k varu, přidejte hřebíček a nechte vařit po dobu 5 minut. Sundejte z plamene a nechte odpočinout nejlépe přes noc. Nanášejte po umytí šamponem na mokré vlasy. Není třeba oplachovat. Skladujte v uzavíratelné lahvičce.

  14:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:14