Štětce jsou nedílnou součástí kosmetické taštičky každé ženy, ale ne všechny se o ně náležitě starají a používají ty správné.

Kvalitní kosmetika je základ k tomu, abyste vypadala úchvatně hned po ránu, po prohýřené noci nebo po namáhavém a nekonečném dni. Jenže jen na nich to nestojí. K tomu abyste se nalíčila kvalitně, je zapotřebí ještě pořádné nádobíčko. Pravdou je, že pudr si nanesete jakýmkoliv štetcem, ale výsledek může být rozdílný. Nejlepší jsou samozřejmě ty s přírodními chloupky a štětinkami, ale když nechcete investovat tisíce jsou firmy, které vyrábí kvalitní štětce se syntetickými chloupky.


Koupí to ale nekončí. Jestli chcete, aby vám vydržely co nejdéle, musíte se o ně také náležitě starat. Kosmetické štětce je třeba prát alespoň jednou týdně. Budete k tomu potřebovat šampón a nějaký antibakteriální prostředek (může to být buď speciální přípravek určený pro čištění štětců nebo obyčejné antibakteriální mýdlo). Vytvořte si směs a vymáchejte v ní štětec. Poté si vemte papírový ubrousek a krouživými pohyby (pokud jde o kulatý štětec) nebo pobyby dopředu a dozadu (pokud jde o plochý štětec) třete, dokud nezanechá čistou stopu. Nakonec jej propláchněte teplou vodou. Štětec vytvarujte do jeho původního stavu a nechte volně proschnout.Základní druhy štětců


Vybrali jsme štětce co šetří místo a jsou od Sephory

1. purd a make-up

2. tvářenka a kouřové oční stíny

3. oční stíny a obočí

4. stínování oblouků oka a zvýrazňující, oba na stíny

5. rty a oční linky
4 rady na závěr, která byste měla dodržovat


* Uchovávejte vaši kosmetiku a hlavně štětce v čistém prostředí

* Nepůjčujte vaše nářadí, kvůli hygieně

* Pokud jedním štetečkem chcete nanášet 2 různá líčidla, nejprve ho očistěte

* Pouzdra nevyhazujte, ale používejte


  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:23