Cítíte se na podzim unaveně? Pojďte nabrat nové síly, zavřete se v koupelně a udělejte si tam malé soukromé domácí wellness centrum.
Když budete kštici po umytí „třít“ do ručníku, struktura vlasů bude narušená,...

Do sucha a do pohody

Jakmile se dostatečně uvolníte ve vodě, budete se jistě chtít utřít. Učiňte tak jemně, po obličeji ručníkem lehce poklepávejte. A samozřejmě použijte ručník, který si vaše pokožka zaslouží. 

Pro normální pleť se nejlépe hodí měkký bavlněný nebo žinylkový, na citlivou je ideální lněný, případně také ručník z jemného froté. Pro mastnou pleť bude nejlepší tenounký ručník z toho nejjemnějšího lnu či bavlny.

Co to znamená wellness?

Pod záhadným slovíčkem si většina z nás představí místo, nejčastěji v hotelu, kde si užijete masáž, vířivku či saunu nebo všechno dohromady a pak jste krásně odpočatí. Ano, i tak může wellness vypadat, primárně to ale není o výkonných vodních tryskách ani o bazénu s protiproudem, jde o cestu k souladu mysli, duše a těla - a ta nevede u všech lidí stejně. Někdo najde onu harmonii ve fitku, jiný v lázních, další v horké vaně, je to velmi individuální, v každém případě to má ale co do činění s relaxací, odpočinkem a pohodou. A protože se předpokládá, že dámy mají rády vše voňavé a zkrášlující, wellness pro ně může představovat návštěva kosmetičky i vana plná pěny.