Celé dny necháváte nohy potit v uzavřených botách a ani večer jim nedopřejete žádné zvláštní ošetření? Koledujete si o plíseň, kuří oka nebo bradavice. Nemluvě o tom, že vaše nohy budou po celodenním chození pořádně zapáchat. Na chodidla, která nás od rána do večera nosí, bychom při každodenní péči rozhodně neměli zapomínat.

Hygiena totiž není jen o mytí nohou! Pravidelně musíme odstraňovat zrohovatělou kůži, upravovat nehty a dodávat nohám potřebnou výživu.

Jak na to?


Dopřejte si změkčující lázeň


Nejprve nohy namočíme do vlažné lázně. Do koupele můžete přidat vonné soli nebo olejíček. Nohy během 15 minut krásně změknou, takže odumřelou kůži na patách snadno odstraníte jednorázovými škrabkami nebo klasickou pemzou. Výborným, i když trochu dražším pomocníkem, je elektrický strojek. Ten však funguje mnohem lépe na suchou kůži, proto v tomto případě zmíněnou koupel vynechejte. Pomůcky vždy pořádně očistěte a desinfikujte.

Dokonalé nehty


Nehty na nohách zastřihujeme podle potřeby, doporučujeme je však stříhat jednou za 3-4 týdny dobrými kleštičkami na nehty nebo nůžkami. Důležité je stříhat nehty rovně, aby po stranách nezarůstaly do kůže. Nehty dotvarujeme pilníčkem - ostré hrany obrousíme a jemně zaoblíme. Papírový pilník je k nehtům více šetrný, než kovový nebo skleněný. Pilníček používáme pouze na nehty nohou a po každém použití ho dezinfikujeme! Rozhodně jej nepůjčujeme kamarádkám ani partnerovi. Kůžička nehtů se nikdy nestříhá, jen se zatlačuje dřevěnou špachtličkou.

Výživa je důležitá


Osvěžující krémy a gely dodají vašim nohám potřebnou výživu a regeneraci. Krémy s obsahem mentolu navíc unavené nohy příjemně uvolní. Pokud je kůže na chodidlech vysušená, namažte ji na noc vrstvou regeneračního mastnějšího krému a natáhněte si na nohy ponožky. Teplo a bavlna udělá na vaší pokožce hotové zázraky!

Pokud vás trápí popraskaná kůže na nohou, dopřejte ji reparační péči s vyživujícím, hypoalergenním krémem Cica od značky Mixa, odborníka na citlivou pleť. Nejenže dodává pleti hydrataci, ale navíc ji zklidňuje a regeneruje kožní bariéru.


Každodenní péče je nezbytná


Říkáte si, super, mám zase na měsíc vystaráno? Tak to je omyl! Nohám nestačí se věnovat jenom jednou týdně nebo dokonce do měsíce. Důležité je nohy pořádně a pravidelně mazat. Pár minut každý den vás jistě nezabije.

Jedna poslední rada na závěr. Nezapomeňte na desinfekci bot. Přece nechcete, aby vaše skvěle ošetřené a čisté nohy pobývaly v propocených teniskách.

  14:55,  aktualizováno  26. března 2019 14:12