Právě uprostřed zimy vaše tvář potřebuje hýčkat. Víme, jak ji nebývalou září nadopujete i doma!

Než hýčkání odstartujete: Obličej důkladně zbavte make-upu a nečistot pomocí pleťového mléka a pleťové vody. Na závěr tvář omyjte vlažnou vodou a jemně vysušte ručníkem.

Domácí kosmetika krok za krokem


1. V teplé vodě smočte malý bavlněný ručník a na minutu ho rozprostřete po obličeji. Tvář takto prohřejte celkem třikrát. Teplo uvolní póry a kůži příjemně zrelaxuje.

2. Aby váš obličej opět zářil a z výživných pomazání nalapal co nejvíc účinných látek, peelingem z něj sloupněte vrstvy odumřelých buněk. Po tváři ho roztírejte krouživými pohyby asi minutu. Abyste pokožku nepoškrábala, berte jen olupovadla s drobnými zrníčky.


Black Sugar Perfect Essential Scrub, Skinfood, Sephora, 690 Kč


3. Po omytí zbytků peelingu líce osušte a na pět minut je uložte pod silnější vrstvu pleťové masky, teď v zimě nejlépe s obsahem rozjasňujícího céčka a vitaminu E, který potírá suchost. Masku nezapomeňte rozetřít i na jemnou kůži krku!

 


látková maska s vitaminem C, Kiwi, Kocostar, Marionnaud, 125 Kč


4. Pomazání dobře opláchněte teplou vodou a do ještě vlhké tváře vmasírujte hydratační krém. Ten v kůži pomůže uzamknout získanou výživu a líce vám rozzáří, obzvlášť když ho půl hodiny před použitím uložíte do lednice. Provést pak můžete i pár cviků z obličejové gymnastiky, jako je koulení očima nebo nápadné otevírání pusy. Uvolníte tak mimické vrásky a pokožce pomůžete s prokrvením.

5. Do míst, ve kterých vám pulzuje krev, jako zápěstí, krk a kůže za ušima, vklepejte pár kapek relaxačního oleje. Skvěle funguje třeba levandulový nebo heřmánkový. Do pohody tak uvedete i svou mysl, jejíž rozháraný stav se často přenáší i na vaši pleť!


levandulový zklidňující olej, Weleda, 349 KčVýživná bomba za pár peněz


Stačí, když do dvou lžic medu potopíte tři kávové lžičky ovesných vloček a směs nanesete na obličej. Sladký med nadopuje pokožku minerály, ovesné vločky zase vitaminem E. Navíc mají i čisticí účinky, takže nezklamou ani mastnou pleť.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:53