Barvení vlasů je zážitek, díky kterému můžete získat zcela nový vzhled a objevit trendy v líčení, které vám dříve neseděly. Možná se vám někdy stalo, že jste se podívala do zrcadla a uvědomila si, že výsledný odstín je úplně jiný, než jste očekávala. Stává se to běžně, naštěstí existuje řešení.

Výsledný odstín je příliš tmavý


Těšíte se na středně hnědou, místo toho se dočkáte tmavě hnědé, která vypadá na první pohled jako černá. Zaručeným trikem je použití čistícího šamponu, který vám pomůže rychleji vymýt nechtěnou barvu a navrátí světlejší odstín. Můžete do něj přidat kapku klasického mýdla, které celý proces podpoří. Posledním krokem tohoto postupu je intenzivní hydratační maska, jelikož vaše vlasy budou nejspíše sušší než obvykle.

Výsledek je dočervena


Červené odlesky mohou dodat brunetkám šmrnc, avšak často se stává, že jsou vlasy po obarvení až příliš křiklavé. Řešením je jejich znovu obarvení hnědým odstínem, který je nejvíce podobný stávající barvě vlasů. Zůstanou vám tak jen lehké odlesky, které budou ve vlasech přirozeně prosvítat.

Až příliš zářivá blond


Jedná se v podstatě o stejnou situaci, jako v prvním případě. Chcete své blond vlasy o několik odstínů zesvětlit, ale místo toho se dočkáte nechtěné bílé barvy. I v tomto případě budete muset zvolit přebarvení barvou, která je o několik odstínů tmavší. Výhodou je, že na velmi světlém podkladu vám téměř všechny barvy chytnou tak, jak je vidíte na krabičce.

Problém s naoranžovělými odstíny


Pokud jste se někdy rozhodla změnit svůj vzhled a odbarvit se z brunetky na blondýnku, nejspíš jste se setkala s mosaznými odstíny, které nejsou zrovna slušivé. Tenkrát jste možná nevěděla co s nimi, nyní si budete pamatovat, že vašim spasitelem je fialový nebo stříbrný šampon. Mají speciální složení, které neutralizuje barvu vlasů a zanechává v nich popelavé odstíny.

Toužíte po intenzivní zářivé barvě? Neváhejte a vyzkoušejte barvy na vlasy Olia od Garnier. Tato dlouhotrvající barva je obohacená o přírodní oleje ze čtyř druhů květin, které zaručují výživu vlasů i během barvícího procesu, jelikož působí hluboko uvnitř vlasového vlákna, a zanechávají tak vlasy lesklé a pružné.

  13:23,  aktualizováno  26. března 2019 17:14