Po létě plném zábavy, dobrého jídla, koktejlů a zmrzlinových pochoutek je na čase tělo pročistit, a to doslova od hlavy až k patě. Příchod nové sezóny je ideálním časem pro odlehčení stravy, večerní beauty chvilky a další jednoduché kroky, vedoucí ke správné detoxikaci.

Vnitřní očista


Očista zevnitř je důležitá pro obnovení správné činnosti organismu a také získání nové energie. Projeví se nejen na našem psychickém stavu, který se může zdát na začátek rozházený – přece jen si musíte některé věci odepřít – ale po nějaké době se tělo očistné kúře přizpůsobí a vy se začnete cítit skvěle. Výsledky detoxikace organismu uvidíte také na stavu pokožky těla, která se pročistí zevnitř a bude tak znovu zářivá, vyživená a pružná.

Jak tedy správně na očistu? Než se do ní pustíte, nastudujte si důkladně vše, co je potřebné dodržovat, a co byste naopak dělat neměla, obzvláště pokud s očistou začínáte. V zásadě jde ale především o odlehčení jídelníčku, tzn. zařazení výživově bohatých potravin, především ovoce, zeleniny, potravin bohatých na vlákninu atd., a odřeknutí si jídel s nízkou výživovou hodnotou. Důležitý je také pravidelný pitný režim a pohyb. Neznamená to, že musíte denně uběhnout deset kilometrů nebo strávit hodinu v posilovně, ale snažte se být co nejaktivnější.

Očista zvenku


Aby byla očistná kúra kompletní, dopřejte si několikrát do týdne čas jen pro sebe. Přečtěte si oblíbenou knihu nebo si pusťte romantickou komedii, a u toho si aplikujte pleťovou masku, zahalte tělo do vrstvy výživného oleje nebo věnujte speciální péči své hřívě.

Čistící řada Elseve Extraordinary Clay od L´Oréal Paris je určena pro důkladné čištění pokožky hlavy a vlasů, dodává jim svěžest, lesk a hydrataci. Produkty této řady jsou obohaceny o tři druhy jílů, které odstraňují mastnotu od kořínků vlasů a hydratují celou jejich délku až po konečky. Svůj očistný rituál zahajte nanesením očišťující masky pro absorbci nadbytečné mastnoty a nečistot a pokračujte použitím šamponu a balzámu. Po použití budou vaše vlasy krásné a voňavé!

  10:33,  aktualizováno  26. března 2019 16:30