Cílem není udělat radikální zásah do organismu, ale spíš jemně dopřát tělu energii na očistu.

Detox je cizí slovo, které se v dnešní době používá v množství větším než malém. V překladu by mohlo znamenat „zbavení se jedů“. Můžeme si pod ním představit ledasco od radikálních metod pro narkomany přes výplachy střev, půsty, život na ovocných šťávách až po jemnější metody očištění našeho těla od toxinů ve formě rozumné diety, ke kterým se přikláníme my.

Proč? Samozřejmě, můžete být radikální, ale musíte pak počítat s tím, že až s přísným či drastickým detoxikačním programem skončíte, lehce se přehoupnete do druhého extrému. Vyzkoušejte náš týdenní očistný program. Cílem je zbavit se bezpečně toxinů pomocí diety, která funguje na principu odlehčení.

Budete jíst tak, aby tělo nemuselo veškerou energii dávat do trávicího procesu, ale mohlo ji spíš využít k regeneraci a očistě. Mnoho radikálnějších detoxikačních kúr nezajišťuje tělu dostatek kalorií a látek, které potřebuje, takže hrozí nebezpečí zpomalení metabolismu a postdietických problémů. Po týdnu našeho šetrného detoxu byste se měla cítit lehčí, být štíhlejší a lépe naladěná. Nic víc, nic míň.

Hlavní pravidlo


Dodržujte počet tří malých porcí jídla a dvě svačiny. Snažte se o pravidelnost s tím, že večeře by se měla jíst minimálně čtyři hodiny před ulehnutím do postele.

  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25