Clean cleanse detox

Jedna z nejoblíbenějších luxusních detox kúr, kterou si pochvalují i Gwyneth Paltrow nebo Donna Karan.


Program je třítýdenní a celkem lehce dodržitelný. Za 450 dolarů dostanete balíček s potravinovými doplňky, výživnými koktejly a probiotiky. 


Jak to funguje? Celá záležitost není nijak brutální. Dáte si koktejl k snídani a k večeři, mezi nimi normální rozumný oběd a přidaná probiotika, ve velmi přehledném návodu najdete, co se doporučuje a čeho byste se měla naopak vyvarovat, plus recepty a popis případných stavů (migrény, pokles energie, deprese, bolesti kloubů…), které můžete nebo nemusíte během eliminací detoxu mít a které by ovšem měly brzy přejít a přehoupnout se ve veskrze pozitivní stavy. 


V koktejlech je rozmixované ovoce a zelenina a vše je, dá se říci, velmi chutné. Sladí se stévií nebo jinými přírodními sladidly.


Po jednadvaceti dnech následuje týdenní „after-detox“. Má vás ochránit, abyste rovnou po detoxu neskočila zase do svých toxických návyků.


Kdybyste v jídle nehřešila a zdravé koktejly si sama mixovala, bude vám jistě stejně dobře jako po tomto detoxu – jenže bavilo by vás nebo měla byste čas tři týdny připravovat speciální kúru? Více najdete na cleanprogram.com.


Před jakoukoli detoxifikační kúrou snižte příjem jakýchkoli látek, jejichž vylučování zatěžuje tělo (alkohol, saturované tuky, nikotin, kofein a rafinovaný cukr). Vyhýbejte se i éčkovým a průmyslově zpracovaným potravinám. Jezte vlákninu, zeleninu, ovoce, víc pijte. A vyvarujte se stresu – je kupodivu nebezpečnější než smog ve městech.


  8:09,  aktualizováno  31. března 2019 13:29