Tenhle rozkvetlý čas nabízí víc pohybu, zážitků a radosti, ale žádá si klidnější životní tempo. Kateřina Horová zná bezvadnou zkratku k nirváně!

Sport, který vás dostane

Pokud se vám po náročném dni v práci dělá zle z pomyšlení, že ještě večer musíte do posilovny, zbytečně se nepřemáhejte, jinak si sport jen zprotivíte a tělu navíc takové cvičení stejně moc nedá. Jestliže vám navíc myšlenky odbíhají jinam, svaly se nezapojí naplno. Každé ženě vyhovuje jiný druh pohybu a také platí, že na různé postavy zabírá  ]odlišný dril! Raději zkuste najít cvičení, na které se těšíte. Možná právě vás víc než dřina s přístroji osloví míčové hry nebo třeba dlouhé jarní túry, protože díky nim potkáte lidi, na které se budete těšit.


Míň dřít, víc žít

Trend pracovat jen sedm hodin denně vládne hlavně v jižních státech a vy s ním oslavte příchod letních dní. Nemusíte zanedbávat povinnosti ani se provokativně zvedat ze židle uprostřed důležité porady, nevzdávejte se ale osobního života kvůli kariéře. Workoholici, kteří zůstávají denně v kanceláři přesčas, jsou podle psychologů náchylnější k úzkostem, migrénám, vyčerpání, potížím zažívacího traktu a mají častěji trable i v lásce. Je u vás ve firmě dobrým zvykem zůstávat u počítače až do večera? Chtějte náhradní volno nebo se aspoň bijte za benefity a firemní výhody. Máte právo se ozvat a kolegové se k vám určitě velmi rádi přidají. Jen tak mimochodem, už jste nahlédla do zákoníku práce?


Trik pro mocnější zhnědnutí

Těšíte se na první jarní slunění? Snědý tón vám na pokožce vydrží déle, když použijete krém s vyšším ochranným faktorem. Pokožka se totiž nespálí jen na povrchu, ale zhnědnutí vznikne ve spodnější vrstvě epidermis, kde se drží až několik týdnů. Další bonusy ochranného mazání: pleť bude i po létě vypadat mladě, UV záření totiž nedostane šanci zadělat vám na vrásky. Zároveň se účinně chráníte před melanomem, druhým nejrozšířenějším typem rakoviny mezi mladými ženami.


  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:30