Na přehlídkových molech tohoto podzimu se objevilo opravdu množství (staro)nových trendů, co však zůstává, jsou nesmrtelné linky a výrazné stíny. Většina z nás si v běžném životě najde čas na nějaký ten pudr nebo řasenku, pro pečlivější oční líčení je však třeba více času a umění, takže ho často necháváme na slavnostnější události. Kdy jindy tedy vyzkoušet něco nového, než na vánoční večírek nebo silvestrovskou party?

Klasická linka z módy nevyjde snad nikdy a záleží jen na vás, jakou formu zvolíte – kočičí oči, pořádně silnou „šedesátkovou” linku, kouřové orámování, nejrůznější geometrické kresbičky… fantazii se meze nekladou.

Kočičí oči jsou opravdová klasika, která nezklame. Na její aplikaci můžete vyzkoušet buď klasickou tužku, gelovou linku nanášenou štětečkem nebo třeba linku ve fixu. Linku táhneme těsně u řas, poté protáhneme ven směrem k obočí, pro větší zvýraznění můžeme i pod spodní řasy. Zbytek oka vystínujeme, nebo necháme jen tak.

Pro kreativní nositelky linek jsou tu geometrické oči – povzneste své líčení zvláštním zahnutím linky nebo třeba obkreslením celého víčka, fantazii se meze nekladou.

Pokud jste začátečnice, nebojte – nikdo napoprvé nevykouzlí linku jedním tahem. Zkuste pospojovat tečky nebo třeba začít linkou tenkou a přidávat.

Tip: Zkuste novinku Super Liner Matte Signature od L´Oréal Paris. Jsou to voděodolné tekuté linky s extra matným efektem, dostupné v pěti barevných odstínech.

Externí obrázek

Pokud nejste v linkách právě zdatná, je tu Super Liner Flash Cat Eye. To je super praktická oční linka ve fixu, součástí balení je navíc speciální šablonka na ještě jednodušší vykreslení kočičích očí. Tenký a opravdu flexibilní aplikátor umožní opravdu snadnou aplikaci.

Externí obrázek

Nechcete-li tmavou klasiku, pojďte do barev – barevná linka nebo stín dodají líčení hravost a šmrnc a jejich aplikace není příliš složitá. Proč tedy nezkusit hluboce zelený stín nebo třeba červenou linku? Barevnou linku naneste buď po celé horní hraně víčka, nebo zkuste „jen” silná křidýlka do vnějšího koutku.

Ani stíny nemusí pokrýt celou plochu horního víčka, stačí třeba malá ploška vně oka. Na víčko můžete vrstvit i různé barvy vedle sebe nebo vytvořit silnější a trošku “nepořádnou” barevnou linku. Pro další inspiraci mrkněte na internet, třeba na některý z kanálů své oblíbené influencerky.

Tip: Barevnou linku ve fixu Hyper Precise nabízí Maybelline New York, silnější linky nebo nejrůznější variance stínů vytvoříte třeba pomocí oblíbeného gelového stínu v kelímku Color Tattoo.

Externí obrázek

Tak s chutí do toho a užijte si party.

  10:00
Témata: líčení, Podzim