Výroba domácí kosmetiky může působit jako koníček spíše pro přírodní a éterické ženy. To ale není pravda! Vyzkoušejte to. Ulehčíte si od chemického koktejlu, který obsahuje kupovaná kosmetika.

Příběh dvou kamarádek Petry Seidlové a Terezy Máčelové, které pořádají kurzy na výrobu domácí kosmetiky, začíná již v mládí. Jejich kosmetika je veganská a liška má symbolizovat svobodu. A proč mazaná? Protože jejich voňavou kosmetikou se pomažete celá a už budete chtít být namazaná pořád. Navíc je výroba kosmetiky hezká kreativní zábava na volné odpoledne, tak proč si to nevyzkoušet?

Největší výhodou výroby domácí kosmetiky je absolutní kontrola nad složením, ingredience si vybíráte sama. Z lokálních surovin využívá Liška mazaná makový olej nebo včelí vosk. Jinak používají různá másla (bambucká, kakaová a více exotická, jako mangová a avokádová) a květinové vody, jako je levandulová a růžová.
Výroba domácí kosmetiky může působit jako koníček spíše pro přírodní a éterické ženy. Dívky z Lišky mazané se tak ale necítí. Jsou normální, krásné ženy, které jen odlehčují jiným dívkám od chemického koktejlu, který je teď momentálně na trhu kosmetiky.

Většina ingrediencí je u nás k dostání, proto může s výrobou kosmetiky začít doma každý. Včelí vosk můžete koupit ve včelařských potřebách, pro oleje se musí do specializovaných obchodů.

Pokud nemáte na kurz čas a nechce se vám běhat po obchodech a shánět potřebné ingredience, můžete si na e-shopu vemzu.cz objednat balíček na výrobu kosmetiky od Lišky mazané. V něm naleznete podrobný návod na výrobu a všechny potřebné ingredience Vyzkoušet si tak můžete bez kurzu výrobu balzámu na rty nebo tělového krému. ?
„V dnešní záplavě zahraničních kosmetických značek, které k nám na trh dovážejí kosmetiku s chemickým složením a velkým množstvím konzervantů je stále těžší rozeznávat kvalitní produkty s přírodními ingrediencemi. U produktů značek, jako je Liška mazaná, přesně víte, co používáte a z čeho je výrobek složený,“ říká Barbora Opletalová z módního e-shopu vemzu.cz.  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:32