Když si v obchodě vybíráte make-up, stíny nebo rtěnku, vypadají tak krásně! Jenže pak přijdete domů a zjistíte, že jste se pěkně spletla. Co s tím?

Už se to určitě stalo každé z nás – prostě jsme se netrefily. Spěchaly jsme, vybíraly líčení z katalogu nebo jsme jen neměly svůj den. Jenže s dekorativní kosmetikou to není jako s tričkem, bohužel nejde vrátit a ani vyměnit. Proto je tady několik způsobů, jak si s tím poradit:

Líčení vybírejte na denním světle


Ano, v některých obchodech to jde jen těžko. Ale všude mají testery. Zkuste si líčidlo nanést na kůži a pak jít ven a podívat se, jak barva vypadá tam. Umělé světlo je schopné totiž barvu úplně změnit – pokud je žluté, barvy působí tepleji, pokud je studené, jsou barvy více do modra.

Míchejte!


Je váš právě koupený make-up příliš tmavý nebo naopak v něm působíte mrtvolně bledě? Pak zkuste make-upy míchat. Pokud máte doma jen jeden odstín, zeptejte se kamarádky, jestli doma nemá taky nějaký, který nepoužívá – určitě vám ho ráda věnuje. Smícháním tmavého a světlého odstínu získáte barvu přesně pro vaši aktuální pleť. Vždyť i ona se v průběhu roku mění – v létě je snědá a v zimě je zase světlejší.

To samé lze udělat i s rtěnkou. Profesionální vizážisté to řeší tak, že si náplň rtěnky dají do malých krabiček (můžete použít třeba uzavíratelné krabičky na tvoření ledových kostek) a pak si štětečkem odstíny, podobně jako na malířské paletě, míchat a rovnou je nanášet na rty.

Oční stíny se na víčku nebojte vrstvit a klidně jich dát i několik přes sebe. Přes příliš tmavý stín lze nanést bílý perleťový a celé líčení bude působit přirozeněji. Nebo na víčka zkuste použít i klasický pudr (lépe se vám bude pracovat s kompaktním) – zmírní a zesvětlí nevhodnou barvu očních stínů.

Čtěte také: Jak si vybrat správný make-up?

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:45